wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 kwietnia 2024 | 00:00
W długi majowy weekend wybierzcie się do arboretum w Rogowie

(fot. Beata Pierzchała)

Rogowskie arboretum już gotowe na weekendowych gości. Godziny otwarcia zostały wydłużone, a ogród wygląda teraz jak z bajki.

Arboretum w Rogowie jest prawdziwym skarbem dla miłośników przyrody, oferującym świat roślinności, której nie spotkamy na co dzień. Jego historia, sięgająca 100 lat wstecz, stanowi fascynującą podróż przez czas i przestrzeń, począwszy od pierwszej daglezji zasadzonej przez prof. Edwarda Chodzickiego, założyciela tego wyjątkowego ogrodu.

Arboretum to prawdziwy raj dla zmysłów. Kwitnące magnolie, choć przyspieszyły swoje cykle ze względu na nietypowo ciepłą wiosnę, nadal zachwycają swoją urodą. Magnolia purpurowa, z jej niezwykłą zdolnością do ponownego kwitnienia, jest prawdziwym rarytasem. Kolekcja magnolii w rozkwicie to spektakl, który przyciąga wielu zwiedzających, ale trzeba się pospieszyć, bo ta eksplozja kolorów i zapachów może szybko przeminąć. Nie można też zapomnieć o innych roślinach, na przykład rododendronach, które w tym roku również kwitną wcześniej niż zwykle.

Kardiokrinum olbrzymie to kolejna perła w koronie Rogowskiego Arboretum. Pochodzące z Himalajów, to rośliny nie tylko pięknie kwitną, ale również pachną niesamowicie. Ich unikalny cykl życiowy, w którym po kwitnieniu cebula zamiera, jest prawdziwym fenomenem przyrodniczym. Takie rośliny są nie tylko ozdobą, ale również źródłem naukowych i edukacyjnych inspiracji.

Zacienione obszary z żywotnikami olbrzymimi przypominają o różnorodności drzew i roślin, które można znaleźć w różnych częściach świata. Choć rogowskie żywotniki są imponujące, ich rozmiary są ograniczone przez lokalne warunki klimatyczne.

Alpinarium jest najmniejsza część Arboretum i prawdziwym skarbcem dla miłośników roślinności górskiej. Tutaj można przeżyć wirtualną podróż do górskich regionów całego świata, obserwując bogactwo i różnorodność flory górskiej. Dodatkowo, strumyki, oczka wodne i staw, dodają charakteru i życia całemu ogrodowi. Są miejscem nie tylko dla roślin, ale również dla zwierząt, mieszkają tu kaczki krzyżówki i zaskrońce.

Arboretum w Rogowie to nie tylko piękny ogród, ale również miejsce, które łączy naukę, edukację i relaks w jedno. To miejsce, które przypomina o znaczeniu zachowania różnorodności biologicznej i wpływie, jaki człowiek ma na środowisko naturalne. Dla każdego, kto pragnie wyciszenia, wrażeń estetycznych i bliskości z naturą, jest to miejsce godne odwiedzenia.

Godziny otwarcia:
poniedziałek-wtorek (29 i 30.04) godz. 7.00-18.00
środa-niedziela (1-5.05) godz. 10.00-20.00

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA