Jeśli nie europejskie centrum ortopedii to co? Skierniewice szukają inwestora

Miasto wystawiło na sprzedaż działki z pięcioma budynkami powojskowymi. Nieruchomość to działka powojskowa. Cena wywoławcza to ok. 11 milionów złotych. Wystawiona na sprzedaż nieruchomość położona jest przy ulicy 26 Dywizji Piechoty, między działką „Wspólnej Troski” a złomowiskiem. Od strony południowej przylega do skarpy dochodzącej do rzeki Skierniewki.

Powierzchnia działki to 1,773 hektara. Znajduje się na niej studnia, schron i dwa zbiorniki powojskowe. Teren jest ogrodzony. Niemal cała działka jest zarośnięta wysoką trawą. Oprócz niej znajdziemy na niej 14 drzew wiązu, dwa srebrne świerki oraz drzewa z samosiewu – to opis sprzedającego. W większym przybliżeniu to teren, wobec którego miasto miało duże nadzieje. Do 2019 roku Fundacja Zdrowia i Kultury „Kochaj Życie” przygotowywało projekt budowy tzw. kliniki Paleya, ośrodka, w którym miały być przeprowadzane specjalistyczne operacje wydłużania kości oraz odbudowywania kończyn u dzieci. Dwa lata wcześniej, decyzją rady miasta, nieruchomość za 41 tys. zł (wówczas 1 proc. wartości nieruchomości) została przekazana organizacji. W akcie notarialnym samorząd zabezpieczył projekt budowy kliniki, czytaj interesy miasta. Działka miała wrócić do samorządu, jeśli klinika nie powstanie.

Europejski Instytut Ortopedii Drora Paleya miał być pierwszym w Europie, a drugim po West Palm Beach na Florydzie ośrodkiem na świecie, w którym leczone miały być dzieci z ciężkimi wadami ortopedycznymi. Wobec braku postępu prac miasto nieruchomość odzyskało.

Według obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, działka ma przeznaczenie pod zabudowę usługową – ochronę zdrowia. Jednak planowane jest sporządzenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego fragmentu miasta. Celem opracowania tego planu jest nadanie nowych form zagospodarowania, w tym przeznaczenie działek w jego granicach. Podstawowym przeznaczeniem obszaru opracowania nowego planu będzie zabudowa mieszkaniowa jedno i wielorodzinna oraz zabudowa usługowa. A także wzdłuż skarpy rzeki – zieleń terenów otwartych.

Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż tego terenu ustalono na 12 czerwca, na godzinę 10. Chętni na zakup nieruchomości zobowiązani są do wpłacenia wadium w wysokości 1,09 miliona złotych do 6 czerwca. Cena wywoławcza to 10,9 miliona złotych i jest zwolniona z podatku VAT

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

samorząd

O pieniądzach PKP Cargo dla Unii, trwającej od...

Łódzkie na Plus

Rowerem przez Mazowsze

To się nazywa podwyżka! Powiatowi radni nie...

Łódzkie na PLUS

Posiedzenie rady budowy. MIRBUD wybuduje baseny w...

Powyborcza układanka w Skierniewicach. Są...

Mirosław Belina rozpoczyna czwartą kadencję na...

20 lat w Unii Europejskiej

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA