Krzysztof Placek w rankingu indywidualnym finiszował tuż za podium wśród trzecioligowców z dorobkiem 72. punktów. (fot. Adam Michalski)

Zespół drugoligowych tenisistów UKS Agaris Maków w swoim ostatnim spotkaniu zremisował z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka 5:5. Punkty dla makowian zdobyli: tenisiści grający na stole numer 2. Michał Misiak i Piotr Minkus wygrali obie swoje gry singlowe. Lepsi od młodych rawian w deblu byli Paweł Stopiński i Michał Misiak.

Sezon 2023/2024 dla drugoligowców z UKS Agaris Maków dobiegł końca. Cel udało się osiągnąć. Zespół w pierwszej fazie rozgrywek zapewnił sobie udział w grupie mistrzowskiej i ostatecznie zajął 6. miejsce. Najlepszą drużyną ligi został LKS Biała Rawska.

Makowianie z pierwszej ekipy udanie rywalizowali także w cyklu Grand Prix Polski Weteranów. W kwietniu, w Olkuszu Paweł Stopiński w kategorii M40 uplasował się na pozycjach 5-6, a Krzysztof Placek (M60) 9-12. Przed nimi kolejny turniej (11-12.05).

Rozgrywki zakończyli także trzecioligowcy, którzy identycznie jak pierwsza drużyna ostatnie ligowe starcie zremisowali 5:5. Rywalem był Księżak II Łowicz. Punkty zdobyli: Krzysztof Placek 2, Anna Caban, Kamil Gala i debel Placek/Caban. Zespół uplasował się na 3. miejscu w III lidze.

Kadrę UKS w II i III lidze tworzyli: Michał Uzarczyk, Witold Uzarczyk, Anna Caban, Jan Ceroń, Tomasz Nowak, Kamil Gala, Jacek Gędek, Mateusz Kowalski, Piotr Minkus, Michał Misiak, Krzysztof Placek, Paweł Stopiński, Marta Stopińska, Rafał Cebula, Adam Cegielski, Filip Łysakowski i Bartosz Sukiennik.

W IV lidze makowska ekipa uplasowała się na 7. miejscu.

Pod koniec kwietnia młodsi makowscy tenisiści wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Żaków w Łodzi oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Moszczenicy.

Indywidualnie w kategorii żaków na miejscach 9-12 rywalizację ukończył Filip Łysakowski, na pozycjach 13-16 Bernard Mendy i Wojtek Woch

W deblu pozycje 5-8 wywalczyli Filip Łysakowski z Wojtkiem Wochem. Martyna Caban i Natalia Krupa w zmaganiach młodziczek zajęły miejsca w przedziale 17-24. W deblu zajęły 7. miejsce.