Marta Czajka w roli przewodniczącej rady gminy Lipce Reymontowskie

(fot. Bartosz Nowakowski)

Marta Czajka została nową przewodniczącą gminy Lipce Reymontowskie. Funkcję zastępcy bez zmian będzie sprawować Anna Gidrewicz – Krawczyk. Drugą kadencję w roli wójta rozpoczął Marek Sałek.

Przed nami wiele pięknych projektów, które musimy zrealizować w tej kadencji. Gratuluję wszystkim radnym i liczę na dobrą współpracę.

Marek Sałek, wójt gminy Lipce Reymontowskie

Do wyboru przewodniczącego została zgłoszona jedynie Marta Czajka, radna z Lipiec Reymontowskich. Kandydatka otrzymała 11 głosów.

W nowej kadencji funkcję wiceprzewodniczącego będzie kontynuować Anna Gidrewicz – Krawczyk.

Nietypowo, w głosowaniach podczas pierwszej sesji udział wzięło 14 osób. Katarzyna Dziuda, mieszkanka Drzewiec tuż po ślubowaniu rady gminy opuściła salę obrad, tłumacząc się „obowiązkami służbowymi”. Przypomnijmy, że radna była kandydatką w wyborach na wójta gminy Lipce Reymontowskie.

PEŁNA LISTA RADNYCH GMINY LIPCE REYMONTOWSKIE (TUTAJ)

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

8Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~ala 8 12 dni temu

  Do Obywatela; Szanowny Panie/ Pani ,obserwując sesje poprzedniej kadencji to ;żeby tak wszyscy pozostali mieli tyle do powiedzenia co Ta Pani to dopiero by były sesje , a oni warci by byli tej diety . Siedzą , nic nie mówią tylko przyklaskują. Myślę , że przypominanie obowiązków radnego tej Pani to zwyczajne świństwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gość 7 16 dni temuocena: 100% 

  Ludziom zawsze coś nie pasuje,niech się pani nie przejmuje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Katarzyna Dziuda 6 21 dni temuocena: 67% 

  Szanowni Komentatorzy. W poprzedniej kadencji też byłam radną i organizacyjnie radziłam sobie bardzo dobrze. Dlatego proszę się nie martwić. Dam radę. Wiem, że moja obecność w radzie gminy dla niektórych jest niepożądana. Ale mój wynik w wyborach na wójta 678 głosów przy 880 głosach na Marka Sałka, czyli ok 44% wszystkich głosów oznacza, że mam ogromne zaufanie Mieszkańców. To bardzo mobilizuje do aktywnej i efektywnej pracy w radzie. A tak na marginesie, 31 stycznia br. na sesji też padały pod moim adresem zarzuty kłamstwa, odbieranie głosu i próby wyrzucenia z sali. I jak to się skończyło? Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie wszystkich Mieszkańców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~kissiie 5 17 dni temu

  jestem pozytywnie zaskoczona tą wypowiedzią, widać że jest pani inteligentną, silną kobietą. życzę samych sukcesów!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Katarzyna Dziuda 4 21 dni temuocena: 40% 

  Od 7 lat jestem radcą prawnym Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. Do moich obowiązków należy m.in udział w sesjach. Szczególnie na pierwszej, która jest inna niż pozostałe prawnik jest potrzebny. Termin sesji w Lipcach jak i w Powiecie Skierniewickim wyznaczono na wtorek o godz. 14.00. Dlatego uznałam, że postaram się pogodzić te obowiązki. Po złożeniu ślubowania w Lipcach pojechałam na sesję do starostwa. Proponuję, aby Pan redaktor nie szukał sensacji, tam gdzie jej nie ma. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Karol 3 21 dni temuocena: 50% 

  BLAMAŻ pani Kasiu. WSTYD!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Obywatel 2 21 dni temuocena: 50% 

  Szanowna Pani, mandat radnego wiąże się z obowiązkiem pracodawcy udzielenia Pani na czas sesji RG w Lipcach Reymontowskich urlopu. Pani tłumaczenie jest tym bardziej niedorzeczne, że uwaga dziennikarza dot. Pani priorytetów. Praca w radnego to nie zajęcia fakultatywne a obowiązkowe. Skoro już zdecydowała się Pani kandydować, ludzie oddali na Panią głos, a teraz złożyła Pani ślubowanie, proszę swoje obowiązkowy w Lipcach Reymontowskich traktować poważnie! Przypomnę rotę: ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Nie twierdzę, że w chwilę po złożeniu przysięgi zapomniała Pani jej słów, a jednak sytuacja, o której napisał dziennikarz, miała miejsce. Proszę tę lekcję zapamiętać i nie próbować usprawiedliwiać, tego, czego usprawiedliwić się nie da.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wyborca 1 21 dni temuocena: 67% 

  Jeśli wybrano panią na radną, do pani obowiązków należy być obecną na sesjach rady gminy. To znaczy, że nie będzie pani na sesjach wtedy kiedy będą pokrywały się z powiatowymi? To po co chciała pani być radną? To oszukiwanie wyborców, którzy wybierając panią chcieli mieć swojego przedstawiciela w radzie. Bardzo zły przykład.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Razem przeżyli 50 lat. Jubileusze w Jeżowie

BAJM gwiazdą na święcie Reymonta

23. Makowska Majówka

Wyjątkowa Komunia Święta w kościele św. Doroty...

Pierwsza Komunia Święta w Chojnacie

Turystyczne walory gminy Głuchów

Kurtyna antyodorowa już działa

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

To się nazywa podwyżka! Powiatowi radni nie...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA