Włodzimierz Wasilewski w skierniewickiej bibliotece opowaidał o swojej poezji

(Łukasz Saptura)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach trwa Tydzień Biblioteki. Jednym z wyjątkowych punktów tegorocznej edycji było spotkanie z lokalnym artystą - Włodzimierzem Wasilewskim. Skierniewicki twórca, znany z swoich wyjątkowych rzeźb i rysunków, w środowe popołudnie (8 maja) zaprezentował swoje nowe dzieło literackie - tomik poezji zatytułowany „Humana opus”.

Włodzimierz Wasilewski, absolwent Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, specjalizujący się w rzeźbie, jest postacią niezwykle wszechstronną. Mimo związania głównie z dziedziną sztuki plastycznej, od młodości nurtowała go pasja do poezji. Jak sam przyznał podczas spotkania, pierwsze wiersze pisał już będąc studentem. Po dwudziestoletniej przerwie powrócił do swoich literackich korzeni, czego efektem jest właśnie wspomniany tomik.

Jego ścieżka edukacyjna, prowadząca przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiował na wydziale rzeźby pod okiem takich wybitnych artystów jak Gustaw Zemła czy Oskar Hansen, wyraźnie wpłynęła na jego twórczość. Zarówno rzeźba, jak i poezja, stanowią dla niego niezwykłą formę wyrazu, pozwalającą na przekazanie głębszych emocji i refleksji.

Tomik „Humana opus” to zbiór wierszy, które przenikają przez różne obszary ludzkiego doświadczenia, od refleksji nad egzystencją po metaforyczne opowieści. Jest to nie tylko kolejny krok w artystycznej drodze Włodzimierza Wasilewskiego, ale również okazja dla czytelników, by poznać inny wymiar jego twórczości. Spotkanie z Włodzimierzem Wasilewskim w ramach Tygodnia Biblioteki dostarczyło uczestnikom inspiracji i refleksji. Podobne doznania dla odbiorców z pewnością dostarczy wystawa prac skierniewickiego artysty, którą do końca maja można oglądać w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

Więcej na temat tomiku poezji Władysława Wasilewskiego w „Głosie Skierniewic” z 16 maja.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

„Dobrze, że Was mam”: efekt całorocznej pracy...

Łódzkie na Plus

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w...

XVIII edycja Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA