Umowa na budowę kompleksu basenów podpisana. Na zdj. Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic oraz Tomasz Sałata, członek zarządu Mirbud S.A.

Umowa na budowę kompleksu basenów podpisana. Na zdj. Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic oraz Tomasz Sałata, członek zarządu Mirbud S.A. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Kryta pływalnia, lodowisko, zewnętrzne – tężnia i siłownia, plac zabaw, pumptrack – to najważniejsze elementy Skierniewickiego Centrum Sportu i Rekreacji, które zaprojektujemy i wybudujemy w rejonie ulicy Jana III Sobieskiego w Skierniewicach. We wtorek (7.05) miasto podpisało umowę  z wykonawcą, dziś (10.05) strony spotkają się na radzie budowy.

Sportowcy, ale także amatorzy — miłośnicy aktywnego wypoczynku otrzymać mają nowoczesny kompleks sportowy. Duży basen będzie miał 8 torów o długości 25 m każdy, z możliwością rozbudowy do 10 torów.

– To niewątpliwie będzie wyróżniało naszą pływalnię na mapie całego kraju. Warto pamiętać, że będzie to nie tylko przestrzeń sportowa, ale także ogromny kompleks rekreacyjny. Zaprojektowany budynek będzie posiadał trzy kondygnacje. Na parterze znajdą się część technologiczna oraz sala zabaw dla dzieci, część restauracyjna, szatnia, wypożyczalnia sprzętu, pokój dla matki z dzieckiem, a także pomieszczenie dedykowane dla zawodników. Pierwszy poziom to szatnie dla klientów oraz basenowe niecki. Na drugim piętrze, oprócz przestrzeni administracyjnej oraz klubowej, swoje miejsce znajdą kibice – wymienia prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Na widowni zaplanowano około 300 miejsc siedzących. W obiekcie będzie sporo atrakcji: kryte lodowisko, klatka do squasha, zaplecze do rehabilitacji. W części wodnej oprócz głównego basenu będziemy mieć m.in. nieckę z wyposażoną w urządzenia do masażu i łóżkami wodnymi, rwącą rzekę, plac wodny dla najmłodszych oraz nieckę dla maluchów. Do tego strefa saun, miejsca do wypoczynku oraz pomieszczenie do okładów borowinowych.

Spółka MIRBUD złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, mającym wyłonić wykonawcę, a wycena robót budowlanych i koszt opracowania dokumentacji projektowej nie przewyższyła założonego przez miasto budżetu inwestycji.

W ciągu trzech lat Skierniewickie Centrum Sportu i Rekreacji zostanie oddane mieszkańcom – zapowiada ratusz. W budżecie miasta na 2024 roku zabezpieczono na ten cel 125 mln zł, 30 mln zł to rządowa dotacja.
Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego przy ul. Sobieskiego to jedna z największych, o ile nie największa, inwestycja w historii miasta.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~dla kolegi pytam 3 7 dni temuocena: 50% 

  Jakaś dziwna cisza o geniuszu od PKP CARGO nic ktoś się boi w "gazecie"?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Bubu 2 18 dni temuocena: 100% 

  A co z geotermią, która ma obok planowanej inwestycji swój odwiert?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~SKCE 1 7 dni temuocena: 50% 

  za słona i za zimna nie opłaca się.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skierniewicach...

Dorota Stalińska gościła w Dyskusyjnym Klubie...

O pieniądzach PKP Cargo dla Unii, trwającej od...

Mały - ale talent: Dziecięce talenty aktorskie...

Zdobyły Mistrzostwo Świata. Tancerki Art. Station...

Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach...

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Dzień strażaka. Mundurowi odebrali medale i...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA