Szkoła Podstawowa nr 7 w Skierniewicach od dekady organizuje Międzyszkolny Konkurs „Bezpiecznie i Zdrowo”. Za uczestnikami już dziesiąta edycja. Uczniowie skierniewickich szkół rywalizowali w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowym stylu życia.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Skierniewicach od dekady organizuje Międzyszkolny Konkurs „Bezpiecznie i Zdrowo”. Za uczestnikami już dziesiąta edycja. Uczniowie skierniewickich szkół rywalizowali w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowym stylu życia. (Foto. Szkoła Podstawowa numer 7 w Skierniewicach )

Szkoła Podstawowa nr 7 w Skierniewicach od dekady organizuje Międzyszkolny Konkurs „Bezpiecznie i Zdrowo”. Za uczestnikami już dziesiąta edycja. Uczniowie skierniewickich szkół rywalizowali w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowym stylu życia.

Konkurs wymagał od uczestników wykazania się wiedzą w kilku kluczowych obszarach: bezpieczeństwo w domu, szkole, sieci i na ulicy, zdrowy styl życia oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie plakatu pod hasłem „Żyj kolorowo - bezpiecznie i zdrowo”.

- Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i sportowej. Zadania teoretyczne obejmowały testy, krzyżówki, układanie rozsypanek wyrazowych z hasłami dotyczącymi ruchu drogowego, układanie obrazków na piramidzie zdrowego odżywiania, nakrywanie do stołu, wypisywanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz losowanie obrazków przedstawiających różne zagrożenia i omówienie ich konsekwencji - mówi koordynatorka konkursu, Beata Michalak ze Szkoły Podstawowej numer 7 w Skierniewicach.

Rywalizacja przebiegała pod czujnym okiem jury, w którego skład weszli przedstawiciele służby zdrowia, Komendy Miejskiej Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Skierniewicach. W konkursie uczestniczyły sześcioosobowe drużyny reprezentujące uczniów klas I-III ze szkół podstawowych nr 2, 4, 5 oraz 7. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 5. Na kolejnych miejscach uplanowali się drużyny ze Szkoły Podstawowej numer 4, na trzecim - Szkoły Podstawowej numer 2.

X Międzyszkolny Konkurs „Bezpiecznie i Zdrowo” był nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy, ale także do integracji i wspólnej zabawy uczniów ze szkół podstawowych w Skierniewicach.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA