Zespół żaczek MKS Ósemka podczas turnieju finałowego ligi U12.

Zespół żaczek MKS Ósemka podczas turnieju finałowego ligi U12. (fot. Ósemka)

Młode koszykarki MKS Ósemka wygrały 9, a przegrały 7 spotkań w lidze U12. Taki bilans pozwolił zająć im 3. miejsce po rundzie zasadniczej i awansował do finału, w którym rozstrzygnęły się losy medali. Ostatecznie podopieczne Adriana El-Warda zakończyły rozgrywki z brązowymi medalami.

Podczas rozgrywanego w Ksawerowie Finale A wojewódzkiej ligi żaczek U12 młode koszykarki Ósemki wywalczyły brązowe medale.

– Biorąc pod uwagę problemy kadrowe i zdrowotne z jakimi praktycznie od początku sezonu musiała się zmagać ta młoda drużyna to zdobycie medalu w mocnej wyrównanej lidze jest dużym sukcesem – zaznacza trener Adrian El-Ward.

W półfinale Ósemka uległa 42:55 drużynie z Kutna, z którą parę tygodni wcześniej przegrała w lidze różnicą prawie 50 punktów.

Kilkanaście minut po zakończeniu półfinału rozpoczęły grę o brąz. Wyrównane starcie z Widzewem zakończyło się sukcesem skierniewiczanek i wygraną 50:40.

– Dziewczyny doszły rywalki w końcówce spotkania a świetne i skuteczne akcje rozegrane w ostatniej minucie spotkania dały im upragniony medal – opowiada trener El-Ward. – Duże brawa należą się też koleżankom i rodzicom dziewczyn, którzy żywiołowo dopingowali swoje pociechy bez względu na wynik na tablicy – dodaje.

Ósemka grała w składzie: Antonina Antosik, Pola Antosik, Julia Zaborska, Weronika Kamińska, Lena Klepaczka, Amelia Michalak, Basia Mozga, Ola Karwat, Emilka Kubel, Julia Hurynowicz, Maja Michalska, Iga Błażejczyk, Oliwia Fronc, Nikola Korbeń, Natalia Lelonkiewicz. Trenerzy Adrian El-Ward i Julia Zbudniewek.