Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w Skierniewicach

(Łukasz Saptura)

W Skierniewicach powstała nowa atrakcja, która zachęca dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, jednocześnie rozwijając ich umiejętności muzyczne. Muzyczny plac zabaw, wyposażony w osiem unikalnych plenerowych instrumentów, oferuje nie tylko możliwość beztroskiej zabawy, ale również stymuluje rozwój kreatywności i wrażliwości na dźwięki.

Na placu zabaw znajdują się takie instrumenty jak cajon, plenerowe dzwonki czy bębny bongo. Te interaktywne elementy zachęcają dzieci do odkrywania różnych dźwięków i wspólnego tworzenia melodii. Każdy z instrumentów został starannie dobrany, aby pobudzać ciekawość i rozwijać umiejętności muzyczne najmłodszych. Muzyczny plac zabaw usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie siłowni plenerowej dla dzieci, co sprawia, że cały teren staje się idealnym miejscem do aktywnego spędzania czasu. Obie te inwestycje zostały zrealizowane dzięki wsparciu Skierniewickiego Budżetu Obywatelskiego, co pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie lokalnej społeczności w tworzenie przestrzeni rekreacyjnych w mieście.

Jednymi z pierwszych, którzy wypróbowali muzyczny plac zabaw były dzieci z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach. Dokładnie sześciolatki z grupy „Mrówki”.

- Tutaj jest bardzo fajnie - zachwalały dzieci miejsce. - Najbardziej podobały nam się kolorowe dzwoneczki i cymbałki. Jak rodzice nam pozwolą, to będziemy tutaj często przychodzić, ponieważ miło można tutaj spędzić czas, grając na różnych instrumentach. Można urządzić przyjęcie urodzone albo piknik. Choć jest za dużo owadów.

Zajęcia na świeżym powietrzu na muzycznym placów zabaw, to urozmaicenia zajęć z rytmiki czy muzyki, które prowadzone są w przedszkolu. Mówi nauczycielka z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach, Anna Mozga:

- Uważam, że muzyczny plac zabaw w połączeniu z siłownią plenerową jest potrzebny w Skierniewicach. To przestrzeń bardzo interesująca dla dzieci. Mogą rozwijać swoje zmysły oraz talenty muzyczne.

Do muzycznego placu zabawa najłatwiej dostaniesz się tam od strony ul. Strobowskiej lub ul. Gajowej. Jest to idealne miejsce na spędzenie wyjątkowego dnia z rodziną, pełnego muzyki i zabawy na świeżym powietrzu.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA