Prawie półtora miliona dla szkoły. Skorzystają wszystkie zawody

(fot. Beata Pierzchała)

Zespół Szkół w Głuchowie po raz kolejny otrzymał dofinansowanie unijne na rozwój kształcenia zawodowego. – Skorzystają z dotacji wszystkie nasze zawody – zapewnia Katarzyna Jochym, dyrektora szkoły.

W zespole młodzież kształci się w zawodach technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Trzecia edycja projektu „Uczeń-pracownik-przedsiębiorca” zaowocowała dotacją 1,4 mln złotych. 

– To jest trzecia edycja programu i tym razem także udało się pozyskać duże pieniądze na rozwój naszej szkoły – cieszy się Katarzyna Jochym. – Mamy wiele potrzeb i pomysłów, w jaki sposób zagospodarować te pieniądze. Na pewno odbędą się różnorodne kursy i staże zawodowe dla naszych uczniów. W każdym zawodzie uczniowie będą mogli zyskać nowe kwalifikacje. Dla rolników będzie kurs prawa jazdy na traktory, dla gastronomii kursy baristy, dla mechaników kursy kierowania wózkiem widłowym.

Oprócz kursów doszkalających, które zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem, uczniowie będą uczyć się zawodu w odnowionych pracowniach. Przedmioty zawodowe stanowią dużą część nauki w ZS Głuchów, więc pracownie zawodowe są eksploatowane codziennie, sprzęt w wielu przypadkach wymaga wymiany, a klasy unowocześnienia.

Więcej o planach modernizacji szkolnych pracowni w papierowym "Głosie" z 16 maja.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~smieszne te artykuły piszecie 1 25 dni temu

  czytacie to przed publikacją?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

oświata

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

Klik! - licealiści pomagają seniorom wkroczyć w...

Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach...

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA