W programie Festiwalu Nauki w Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach znalazła się między innymi symulacja wypadku drogowego.

W programie Festiwalu Nauki w Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach znalazła się między innymi symulacja wypadku drogowego. (Łukasz Saptura)

W piątek (24 maja) Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach otworzyła swoje podwoje dla miłośników nauki z okazji Festiwalu Nauki. Misją tego wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy oraz umożliwienie każdemu bezpośredniego kontaktu z nauką.

Tegoroczna edycja, na którą składały się wykłady, pokaz oraz warsztaty była prawdziwym świętem wiedzy, ukazującym fascynującą i wciągającą stronę nauki. Festiwal Nauki stawia sobie za cel budowanie świadomości, że nauka jest fundamentem współczesnego świata. Dzięki niej korzystamy z technologicznych nowinek, medycznych wynalazków oraz lepszego rozumienia otaczającego nas świata.

- Piątkowe wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ połączyliśmy imprezy, które w przeszłości funkcjonowały samodzielnie - mówiła rektor skierniewickiej uczelni, doktor Elżbieta Stokowska-Zagdan. - Festiwal Nauki w tym roku odbywał się pod hasłem „Nauka otwiera drzwi” i otwiera tak szeroko. Tego dnia gościliśmy ponad ośmiuset uczniów ze szkół ponadpodstawowych nie tylko z terenu Skierniewic i powiatu skierniewickiego na warsztatach i zajęciach laboratoryjnych.

Uczestnicy mieli okazję brać udział w warsztatach, pokazach i spotkaniach z ekspertami, co stanowiło doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy, nabycia nowych umiejętności oraz rozwijania pasji do nauki. Festiwal zachęcał do zadawania pytań, eksperymentowania i aktywnego uczestnictwa w naukowych wydarzeniach. Nie zabrakło również pokazów walki wręcz, prezentacji broni używanej przez żołnierzy kawalerii powietrznej oraz symulacji wypadu drogowego.

Odwiedzający skierniewicki Festiwal Nauki mogli także posłuchać wykładów na temat radzenia sobie ze stresem, nowoczesnych narzędzi do prowadzenia biznesu oraz roślin i ich wykorzystania w życiu codziennym. Tegoroczny Festiwal Nauki miał szczególne znaczenie, gdyż był okazją do uczczenia dwudziestolecia Polski w Unii Europejskiej. Skierniewickie uczelnia w dużej mierze rozwija się dzięki pieniądzom pochodzącym z funduszy europejskich.

Od trzech lat festiwalowi towarzyszy Konwent Nauki o Zdrowiu, promujący zdrowie. W tym roku konwent skupił się na zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży, obejmując prelekcje dotyczące problemów zdrowia psychicznego młodzieży oraz wsparcia w trudnych sytuacjach zdrowotnych. Temat bardzo ważny, co dostrzegł minister nauki, Dariusz Wieczorek, który pisał w nadesłanym liście: „Cieszę się, że tegoroczna konferencja stała się szczególną okazją do podjęcia refleksji dotyczącej zdrowia psychicznego młodych ludzi. Jestem przekonany, że wspólna debata zaowocuje wymianą cennych doświadczeń, pozwoli na identyfikacją przyczyn problemów z zakresu zdrowia psychicznego młodzieży, a także na wypracowanie wspólnych propozycji wsparcia nastolatków w trudnych sytuacjach zdrowotnych i zapobiegania niepożądanym zachowaniom społecznym wśród dzieci i młodzieży”.

Dodatkowo, Festiwal Nauki został połączony z Dniem Otwartym Akademii, co umożliwiło uczestnikom zwiedzanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej oraz toru przeszkód.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA