Unia ograła czerwoną latarnię rozgrywek pierwszej grupy III ligi, Pilicę Białobrzegi, 5:0. (fot. Adam Michalski)

Trzecioligowiec ze Skierniewic imponuję. Wiosną przegrały tylko raz, ponadto odniósł 10 wygranych, a trzykrotnie remisował. W sobotę (18.05) na stadionie przy ulicy Pomologicznej Unia pokonała Pilicę Białobrzegi 5:0 i została wiceliderem pierwszej grupy III ligi.

Za nami 32. seria spotkań w pierwszej grupie III ligi, przed nami tylko 2 kolejki. W sobotę (18.05) na stadionie przy ulicy Pomologicznej zespół Kamila Sochy podejmował Pilicę Białobrzegi, czerwoną latarnię rozgrywek. Gospodarze już po 11. minutach prowadzili 3:0, a bramki zdobyli Kamil Sabiłło, który trafił dwukrotnie i Jakub Bartosiński. Przed przerwą kapitan gości pokonał własnego bramkarza, a do szatni obie ekipy zeszły przy prowadzeniu gospodarzy 4:0. Druga połowa nie obfitowała już w bramki. Wynik po stałym fragmencie gry ustalił Bartosiński.

Unia wygrała po raz dziewiąty w ostatnich dziesięciu grach ligowych. Na stadionie przy ulicy Pomologicznej nie znalazła jeszcze pogromcy wygrywając 7 spotkań, 2 remisując.

Na dwie serie przed końcem zespół Kamila Sochy ma na koncie 62 punkty i jest wiceliderem. Pewna tytułu mistrzowskiego jest już Pogoń Grodzisk Mazowiecki z 70. punktami na koncie i aż 100. zdobytych bramek.

Unia w ostatnich ligowych grach zmierzy się u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki i na wyjeździe z Pogonią. Najbliższa gra odbędzie się w piątek (31.05) na stadionie przy ulicy Pomologicznej, start godzina 19.45.

W środę (22.05) zespół Kamila Sochy w Łodzi pokonując AKS SMS w ramach półfinału wojewódzkiego pucharu Polski zapewnił sobie miejsce w finale. W drugiej parze Ner Poddębice zmierzy się z Pelikanem Łowicz. Decydujące pucharowe starcie odbędzie się w Skierniewicach 12 czerwca.

Więcej o piłce w najnowszym wydaniu (30.05) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".