Za lekkoatletami UKS Vis intensywna sobota.

Za lekkoatletami UKS Vis intensywna sobota. (fot. UKS Vis)

Przygotowujący się do mistrzostw województwa lekkoatleci UKS Vis, w minioną sobotę (25.05) rywalizowali w Łodzi, gdzie odbył się 31 ogólnopolski Memoriału im. Ludwika Szumlewskiego. Podopieczni Jolanty Barskiej i Joanny Korwek przywieźli do Skierniewic 10 medali. Także w  sobotę (25.05) i także w Łodzi młodsi skierniewiczanie z powodzeniem rywalizowali w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletyka Dla Każdego w Łodzi.

W kategorii U20 w biegu na 110 metrów przez płotki, przy silnym przeciwnym wietrze zwyciężył Ignacy Andrzejczak z czasem 14.50 sek., drugi linię mety minął Bartosz Żaczkiewicz (15.03 sek.).

Na dystansie 400 metrów przez płotki w kategorii U18 3. miejsce z rekordem życiowym 57.62 sek. zajął Mikołaj Biedrzycki. W kategorii U20 na 1500 metrów 3. miejsce z czasem 4.23.35 zajął Michał Brzeziński.

W konkursie rzutu oszczepem w kategorii U16 najlepsza okazała się Michalina Rusin (30.61 m), a 3. pozycję zajęła Lena Korwek (26.00 m).

W konkursie wieloskoku w kategorii U16 z wynikiem 10.54 m, co jest nowym rekordem życiowym 10.54 m, najlepsza była Hania Giłka. Trzecia była Eliza Mozga z życiówką 9.53 m.

W kategorii U16 na 100 metrów 2. miejsce zajął Marceli Andrzejczak z czasem 12.47 sek. W tej samej kategorii wiekowej 2. miejsce w konkursie rzutu oszczepem zajął Marceli Andrzejczak (39.13 m).

W sobotę (25.05), także w Łodzi skierniewiczanie z powodzeniem rywalizowali w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletyka Dla Każdego w Łodzi.

W kategorii U14 dziewcząt Basia Krawiec wygrała rywalizację na 100 metrów z czasem finału 13.01 sek. Triumfowała także w konkursie skoku w dal z wynikiem 5.07 m. Trzeci medal dla UKS w kategorii U14 zdobyła Maja Józefecka, która z rekordem życiowym 1.45 m zdobyła srebro w konkursie skoku wzwyż.

Startowały także: Ania Kalisiak, Julka Kamińska, Kasia Łukasik, Lenka Rogowska i Natalka Karchier.

W kategorii U14 chłopców brąz w pchnięciu kulą wywalczył Gabryś Kupny, startowali także: Miłosz Biedrzycki, Michał Bryszewski, Oskar Budynek i Kacper Salamon.

W kategorii U16 dziewcząt złoto w konkursie skoku wzwyż zdobyła Hania Giłka, która ustanowiła rekord życiowy 1.55 m. Złoto w konkursie pchnięcia kulą zdobyła Michalina Rusin z wynikiem 10.93 m. Startowały także Julka Krajewska i Eliza Mozga.

W tej samej kategorii wśród chłopców wystąpili Danylo Lutsenko i Davyd Novikov.