Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skierniewicach zakończył rok akademicki [ZDJĘCIA]

(Łukasz Saptura)

W środę (29 maja) oficjalnie zakończono rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość miała miejsce w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, gdzie studentki oraz studenci UTW przez ostatnie miesiące uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, wykładach i warsztatach.

Uniwersytet Trzeciego Wieku to inicjatywa skierowana do osób starszych, pragnących aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje pasje i nawiązywać nowe znajomości. Działający przy Centrum Kultury i Sztuki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skierniewicach od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a liczba jego słuchaczy systematycznie rośnie.

Tegoroczny rok akademicki obfitował w liczne wydarzenia i inicjatywy, które na długo pozostaną w pamięci uczestników. Podczas ceremonii zakończenia roku akademickiego nie zabrakło podsumowań i refleksji nad minionym rokiem.

Podczas wydarzenia nie zabrakło także artystycznych akcentów. Zakończenie roku akademickiego dla słuchacze i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęło się od zaprezentowania spektaklu przygotowanego przez działającej od tego roku grupy teatralnej. Na sztukę składały się teksty Agnieszki Osieckiej. Występy te były nie tylko dowodem na ich zaangażowanie, ale także na wysoki poziom artystyczny, jaki udało im się osiągnąć dzięki zajęciom prowadzonym w ramach UTW.

Rok akademicki 2023/2024 był wyjątkowo bogaty w różnorodne zajęcia i warsztaty. Słuchacze mieli okazję uczestniczyć w wykładach z zakresu historii, literatury, nauk przyrodniczych i technologii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty oraz zajęcia z zakresu zdrowia i aktywności fizycznej. Z oferty edukacyjnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku korzysta 403 osób.

Uroczystość zakończenia roku akademickiego była nie tylko podsumowaniem całorocznych działań i dowodem na to, że warto inwestować w siebie i swoje pasje bez względu na wiek. Choć formalnie rok akademicki się zakończył, to przed studentami trzeciego wieku jeszcze dwa czerwcowe wykłady. Seniorzy są tak rządni wiedzy, że złożyli postulat do koordynatorki UTW, Wandy Łapińskiej, o zorganizowanie wykładów w czerwcu. Potem nastąpią zasłużone wakacje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA