Dziś (31.05) przed południem sąd zdecydował o areszcie tymczasowym dla 71-latka.

Dziś (31.05) przed południem sąd zdecydował o areszcie tymczasowym dla 71-latka. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Skierniewicach mieszkaniec osiedla Widok przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Z dowodów zebranych w sprawie wynika, że w ostatnich tygodniach stan zdrowia jego żony uległ pogorszeniu. Przed kilkoma dniami sporządziła ona testament, w którym jedynym spadkobiercą ustanowiła męża.

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach przedstawiła 71-latkowi  zarzut zbrodni zabójstwa 65-letniej żony. Dziś (31.05) przed południem sąd zdecydował o areszcie tymczasowym dla mężczyzny.

We wtorek (21.05) około południa mężczyzna zgłosił zaginięcie żony. Poinformował policję, że kobieta ok. godz. 7.00 rano wyszła z mieszkania i nie ma z nią z kontaktu. Z jego zeznań wynikało, że kobieta mogła wyjść z domu w samej piżamie, zabrała jedynie torebkę z dokumentami, jej telefon został w domu. Mężczyzna sugerował również, że żona może mieć zaburzenia pamięci.

– Wdrożone, bardzo szeroko zakrojone poszukiwania, doprowadziły do ustalenia, że padła ofiarą zabójstwa. Jej zakopane ciało odnaleziono po kilkunastu godzinach przeszukiwania terenu w okolicach Wyszogrodu. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Policja podjęła poszukiwania. Skierniewiccy funkcjonariusze z pionu kryminalnego wykazywali się niebywałym wyczuciem, determinacją, ale i wiedzą, jeśli chodzi o poszukiwania.

Policjanci, ale i osoby najbliższe 65-latki od początku poszukiwań zauważyły, że mąż kobiety przekazuje różne informacje, przedstawiał coraz to nowe wersje przebiegu zdarzeń.

 – Podawał m.in. że w poniedziałek wyjechał z żoną na piknik i po awanturze pozostawił ją samą, po czym wrócił do domu. Początkowo twierdził, że byli razem nad Zalewem Sulejowskim, a następnie, że w okolicach Wyszogrodu – relacjonuje prokurator.

Na podstawie zapisu z monitoringu zdołano ustalić, że faktycznie mężczyzna w poniedziałek (dzień przed zgłoszeniem zaginięcia kobiety) w godzinach przedpołudniowych wyjeżdżał ze swoją żoną samochodem. Po kilku godzinach wrócił do Skierniewic sam, po drodze w myjni umył auto.

Ostatecznie w jednej z miejscowości powiatu sochaczewskiego, nieopodal Wyszogrodu, w niewielkiej odległości od koryta rzeki Bzury ujawniono ślady przekopywania ziemi. Ten trop okazał się przełomowy. W głębokim dole odnaleziono ciało 65-latki z obrażeniami głowy, a także zakrwawione elementy odzieży jej męża.

– Jasne stało się, że kobieta padła ofiarą zabójstwa. Zarzut popełnienia tej zbrodni usłyszał jej mąż – wyjaśnia prokurator Kopania.

Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Skierniewicach mieszkaniec osiedla Widok przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Z dowodów zebranych w sprawie wynika, że w ostatnich tygodniach stan zdrowia 65-latki uległ pogorszeniu. Przed kilkoma dniami sporządziła ona testament, w którym jedynym spadkobiercą ustanowiła męża.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Decyzję w tej sprawie sąd podjął dziś (31.05) przed południem.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 22

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~SK 3 miesiąc temuocena: 100% 

  wiadomo już kiedy będzie pogrzeb ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Bh 2 miesiąc temuocena: 50% 

  No cóż .... platformesy to platfotmersy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Miecio 1 miesiąc temuocena: 67% 

  Bochater glownej powiesci to Mieczyslaw Sekulski to zwykły babiarz ... kastracja zboczeńca!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA