Miejsce: Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w budynku 64E w Skierniewicach

Data rozpoczęcia: 04.06.2024

Data zakończenia: 30.11.-0001

Klik! - licealiści pomagają seniorom wkroczyć w cyfrowy świat

(freepik)

Grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” wzięli na siebie ambitne zadanie wprowadzenia osób bez umiejętności cyfrowych w świat nowoczesnych technologii. Ich projekt, nazwany Klik!, to inicjatywa, która ma na celu edukację praktyczną i przyjazną, niezależnie od wieku uczestników. Projekt ma pomóc niwelować dystans cyfrowy i umożliwić pełniejsze korzystanie z dobrodziejstw Internetu.

Celem projektu Klik! jest edukacja cyfrowa seniorów poprzez organizację warsztatów w Skierniewicach i Żyrardowie. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nauczyć się, jak korzystać z narzędzi internetowych oraz obalić popularne mity na ich temat. Program warsztatów obejmuje szeroki zakres tematów, od komunikacji internetowej po bezpieczeństwo w sieci.

Projekt przewiduje trzy stacjonarne warsztaty z seniorami, podczas których będą omawiane między innymi następujące kwestie: obsługa przeglądarki internetowej, portali internetowych oraz mediów społecznościowych, znajdowanie specjalistów w sieci i umawianie wizyt lekarskich, bezpieczne zakupy przez Internet, rozpoznawanie dezinformacji i manipulacji w Internecie oraz zasady cyberbezpieczeństwa.

Pierwszy warsztat odbędzie się we wtorek (4 czerwca) o godzinie 13:00 w Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w budynku 64E w Skierniewicach. Na zajęcia przygotowane przez licealistów może przyjść każdy senior.

Kolejnym elementem projektu będą webinary edukacyjne, które pozwolą dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Podczas webinarów słuchacze dowiedzą się o najważniejszych zasadach cyberbezpieczeństwa, bankowości internetowej oraz narzędziach internetowych pomocnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Projekt Klik! to doskonały przykład inicjatywy młodych ludzi, którzy chcą w praktyczny sposób pomóc innym w adaptacji do cyfrowego świata. Dzięki ich zaangażowaniu i pasji, seniorzy z Skierniewic i Żyrardowa będą mieli okazję nauczyć się, jak efektywnie korzystać z nowoczesnych technologii, co znacząco poprawi jakość ich życia codziennego. Inicjatywa licealistów to krok w stronę społeczeństwa bardziej zintegrowanego cyfrowo, gdzie każdy, niezależnie od wieku, ma równe szanse na korzystanie z dobrodziejstw współczesnej technologii.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA