Miejsce: kinoteatr Polonez w Skierniewicach

Data rozpoczęcia: 03.06.2024

Data zakończenia: 03.06.2024

Czerwcowa odłona

(Łukasz Saptura)

Przed skierniewickim miłośniczkami wspólnego spędzaniu czasu w kinie, kolejne szansa na udany wieczór. Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek miesiąca (3 czerwca) w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach seans w ramach „Kina dla Kobiet”.

W czerwcowej odsłonie cieszącego się niesłabnąca popularnością filmowego cyklu, żeńska publiczność będzie mogła zobaczyć włoską produkcję „Jutro będzie nasze”. To film, który wstrząsa, porusza i skłania do głębokiej refleksji. Reżyseria Paoli Cortellesi, która również wciela się w główną rolę Delii, prezentuje trudne życie kobiety w powojennym Rzymie, próbującej uciec przed opresyjnym patriarchatem i brutalnym mężem. Jak podkreśla Ewa Pawlik, koordynatorka skierniewickiego „Kina dla Kobiet” film stanowi mocny głos w kwestii przemocy domowej i emancypacji kobiet.

- Paola Cortellesi w roli Delii daje niezwykle autentyczny i poruszający występ. Jej interpretacja postaci jest pełna głębi i emocji, ukazując zarówno wewnętrzną siłę, jak i kruchość bohaterki. Cortellesi doskonale oddaje rozpacz i desperację Delii, jednocześnie pokazując jej determinację i wolę walki o lepsze jutro dla siebie i swoich dzieci. Reżyseria Paoli Cortellesi jest precyzyjna i przemyślana. Każda scena jest starannie zaplanowana, aby maksymalnie oddać atmosferę opresji i strachu, w której żyje Delia. Scenariusz, napisany przez Cortellesi i Furio Andreotti, doskonale balansuje między dramatem a nadzieją. Dialogi są realistyczne, a postacie – wielowymiarowe - podkreśla Ewa Pawlik.

Akcja filmu rozgrywa się we włoskiej stolicy tuz po zakończenie drugiej wojny światowej. Delia, matka trójki dzieci z niższej klasy społecznej, stara się przetrwać codzienne życie z brutalnym mężem. Każdy dzień przypomina chodzenie po polu minowym – najmniejszy błąd kończy się przemocą fizyczną. Delia jest nieustannie kontrolowana i karana za każde, nawet najmniejsze, potknięcie. Dom zamienia się w ring bokserski, a dzieci są niechętnymi świadkami tej przemocy. To z pewnością nie jest życie, które mąż obiecywał jej na ślubnym kobiercu.

„Jutro będzie nasze” to film o przemocy domowej, walce o godność i emancypacji. Delia, mimo trudności, podejmuje próbę buntu przeciwko brutalnemu mężowi, szukając dla siebie i swoich dzieci lepszego życia. Film stanowi ważny głos w dyskusji na temat praw kobiet i przemocy domowej, ukazując, jak trudne jest uwolnienie się od opresji w patriarchalnym społeczeństwie.

Seans rozpocznie się o godzinie 19.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA