Grupa lekkoatletów UKS Vis podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w kategorii U16 z trenerką Joanną Korwek. (fot UKS Vis)

Na stadionie RKS w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kategorii U16. Reprezentacja skierniewickiego UKS Vis zdobyła 7 medali. – Mamy nowe życiówki i kolejne bardzo dobre doświadczenie naszych zawodników – mówi Joanna Korwek, trenerka grupy.

Aktualnie nie mogą trenować na stadionie przy ulicy Tetmajera, gdzie trwa modernizacja obiektu. Stan infrastruktury przy Szkole Podstawowej nr 5, gdzie klub ma swoją bazę, także pozostawia wiele do czynienia. Kiedy mogą korzystają z obiektu w Makowie. Mimo trudności nadal dostarczają powodów do radości, a najważniejsze starty przed nimi. Za częścią lekkoatletów UKS Vis mistrzostwa województwa, zakończone sukcesem.

Złoty medal w konkursie rzutu oszczepem wywalczyła Michalina Rusin z życiówką 34.51 m. Skierniewiczanka drugi złoty krążek zdobyła w konkursie pchnięcia kulą i wynikiem 10.45 m. Dwa złote medale padły także łupem Hanny Giłki, która wygrała rywalizację w konkursie skoku wzwyż z rezultatem 150 cm, była też najlepsza w wieloskoku (10.16 m).

Lena Korwek zdobyła srebro w konkursie rzutu oszczepem z wynikiem 31.36 m, który jest nową życiówką podopiecznej Joanny Korwek. Brązowe medale zdobyli Julia Krajewska w wieloskoku z życiowym wynikiem 10.16 m i Marceli Andrzejczak w rzucie oszczepem (33.53 m). Tuż za podium uplasowali się: Malina Nowakowska w wieloskoku (4. miejsce), Eliza Mozga w wieloskoku (5. miejsce) oraz  Natasza Maślak (6. miejsce) w pchnięciu kulą.

Przy okazji mistrzostw odbył się także mityng lekkoatletyczny w otwartej formule. Ignacy Andrzejczak w kategorii U20 100 metrów pobiegł w czasie 11.37 sek., a Barbara Krawiec w kategorii U14 zwyciężyła i ustanowiła rekord życiowy na 80 metrów przez płotki (12.77 sek.). Skierniewiczanka wygrała także zmagania na 100 metrów z czasem 13.71 sek. W eliminacjach pobiegła jeszcze szybciej, 13.42 sek.