Klik! - licealiści pomagają seniorom wkroczyć w cyfrowy świat

(Łukasz Saptura)

Grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach podjęła się ambitnego zadania wprowadzenia osób bez umiejętności cyfrowych w świat nowoczesnych technologii. W ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” stworzyli projekt „Klik!”, który ma na celu praktyczną i przyjazną edukację cyfrową, skierowaną głównie do seniorów.

- Kiedy zastanawialiśmy się nad tematem naszego projektu, doszliśmy do wniosku, że Internet, z którego korzystamy codzienne, jest nam bardzo bliski i oczywisty. Natomiast są osoby, dla których poruszanie się w świecie wirtualnym jest problematyczne. A dzięki odpowiedniemu korzystaniu z sieci mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, komunikować się oraz zdobywać wiedzę o świecie. Na naszych warsztatach przekażemy wiedzę na ten temat - mówi Małgorzata Gędek, jedna z uczennic realizująca projekt.

Projekt „Klik!” ma na celu niwelowanie dystansu cyfrowego oraz umożliwienie pełniejszego korzystania z dobrodziejstw Internetu przez osoby starsze. Uczniowie organizują warsztaty, które mają pomóc seniorom w opanowaniu niezbędnych umiejętności cyfrowych. Dzięki temu uczestnicy będą mogli lepiej komunikować się przez Internet, bezpiecznie robić zakupy online oraz chronić swoje dane przed cyberzagrożeniami.

Warsztaty obejmują szeroki zakres tematów, które są szczególnie istotne dla osób starszych: obsługa przeglądarek internetowych i portali, poruszania się po mediach społecznościowych, bezpieczne zakupy przez Internet, rozpoznawanie dezinformacji i manipulacji oraz szeroko rozumiane cyberbezpieczeństwo.

Pierwszy warsztat odbył się we wtorek, 4 czerwca, w Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach. Licealiści dzielili się swoją wiedzą z seniorami, którzy z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Spotkanie to było okazją do zdobycia nowych umiejętności oraz do integracji międzypokoleniowej. Projekt przewiduje kolejne warsztaty, które zaplanowano w Domu Pomocy Społecznej. Dzięki regularnym spotkaniom, seniorzy będą mogli systematycznie rozwijać swoje umiejętności cyfrowe, a także zadawać pytania i otrzymywać wsparcie na bieżąco.

Pierwsze reakcje uczestników warsztatów były bardzo pozytywne. Seniorzy docenili cierpliwość i zaangażowanie uczniów oraz przyjazną atmosferę spotkań. Dzięki inicjatywie uczniów z Liceum im. Bolesława Prusa, starsze pokolenie ma szansę na pełniejsze uczestnictwo w cyfrowym świecie, co niewątpliwie przyczyni się do poprawy ich jakości życia. Projekt „Klik!” to przykład, jak młodzież może aktywnie i skutecznie wpływać na swoją społeczność, łącząc edukację z praktycznym wsparciem.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

oświata

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Doskonałe wyniki egzaminu ósmoklasistów z gminy...

Matura 2024: maturzyści poznali we wtorek wyniki...

Jak wypadł egzamin ósmoklasisty w skierniewickich...

Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek...

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA