Ukazał się ilustrowany przewodnik dla dzieci po najciekawszych miejscach w Skierniewicach

(Łukasz Saptura)

Grupa artystyczna „OH!Sztuka” we współpracy z artystami z Galerii 105 zrealizowała kolejny wspólny malarski projekt. Tym razem jego celem było stworzenie ilustrowanej książki o miejscach, które warto zobaczyć w Skierniewicach. Do współpracy zaproszono uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Janusza Korczaka w Skierniewicach, co nadaje projektowi wyjątkowy charakter i głębsze znaczenie społeczne.

„OH! SZKIERNIEWICE” to autorska książka, która ma za zadanie przybliżyć młodym czytelnikom najważniejsze i najciekawsze miejsca w Skierniewicach. Powstaje ona dzięki współpracy stowarzyszenia „OH!Sztuka” z uczniami oraz absolwentami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Janusza Korczaka w Skierniewicach, a także artystami z Galerii 105, których artystycznym opiekunem jest Dariusz Zdrojewski.

Książka jest skierowana do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w Skierniewicach i powiecie skierniewickim. Każda publiczna placówka przedszkolna oraz szkoła podstawowa otrzyma egzemplarz książki w formie papierowej oraz cyfrowej. Dzięki temu, najmłodsi mieszkańcy regionu będą mogli lepiej poznać swoje miasto i jego historię.

W ramach projektu powstało dwadzieścia obrazów namalowanych na płótnach przez uczniów i absolwentów SOSW. Obrazy przedstawiają najważniejsze pod względem historycznym obiekty Skierniewic, takie jak dworzec kolejowy, parowozownia, budynek dawnego szpitala, brama parkowa i koszary wojskowe. Prace te zostaną profesjonalnie sfotografowane przez grupę „OH!Sztuka” i umieszczone na kartach książki, co pozwoli na uchwycenie ich wyjątkowego charakteru i detali.

Książka będzie zawierała nie tylko ilustracje, ale także wiadomości historyczne i ciekawostki dotyczące przedstawionych miejsc. Dodatkowo, każdy obiekt będzie opisany w formie wierszyka, co sprawi, że treści będą bardziej przystępne i atrakcyjne dla najmłodszych czytelników. Dzięki temu, dzieci będą mogły w łatwy i przyjemny sposób poznać historię swojego miasta.

Projekt „OH! SZKIERNIEWICE” to nie tylko świetny sposób na promowanie lokalnej historii i kultury, ale także doskonały przykład na to, jak współpraca różnych grup artystycznych może przynieść niezwykłe efekty. Zaangażowanie uczniów i absolwentów SOSW im. J. Korczaka w tworzenie tej książki pozwala im na aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta oraz rozwijanie swoich talentów artystycznych.

Artyści biorący udział w projekcie: Rafał Antos, Zofia Banaszczyk, Mariusz Barańczyk, Daniel Bryła, Łukasz Górski, Mateusz Himmel, Mateusz Janke, Milena Maciaszek, Bartłomiej Pejski, Sandra Sabat, Karina Samul, Arkadiusz Szczęsny, Piotr Traczyk i Kacper Zieliński.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

Horror w altanie parkowej w Skierniewicach

Tłumy na inauguracyjnym koncercie z cyklu...

Będzie można pograć w planszówki na...

Muzyczne „śniadanie” na trawie: start...

Koncert, warsztaty i wykład w muzuem na poczatek...

Granie w planszówki na świeżym powietrzu....

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA