Łódzkie na Plus

Czerwiec w województwie łódzkim rozpoczął się od mocnego uderzenia. Jest dużo muzyki, atrakcji dla najmłodszych i zaproszenie do wytchnienia dla starszych.

Zaczęło się od… inauguracji lata. W Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim nowa plaża, molo i place zabaw zaroiły się od mieszkańców całego województwa. Bo Województwo ogłosiło już rozpoczęcie lata. Mnóstwo frajdy mieli najmłodsi, bo dla nich przygotowanych zostało najwięcej atrakcji, m.in. wesołe miasteczko, dmuchańce, animacje i konkursy z nagrodami, warsztaty artystyczne oraz smakołyki.

Było też coś dla starszych: strefa funduszy europejskich, strefa wystawców z ofertą Łódzkiego Domu Kultury, Wytwórni Filmów Oświatowych czy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także strefa targów turystycznych. Zaśpiewali: Natalia Zastępa, Wiktor Dyduła oraz O.S.T.R. Pogoda dopisała, więc atmosfera była znakomita.

W Boże Ciało tradycyjnie Spycimierz zatonął w kwiatach, a Złaków Kościelny zabrzmiał na ludowo. W Spycimierzu procesja eucharystyczna przeszła po 2-kilometrowym kwietnym dywanie.

To już blisko 200-letnia tradycja. Festiwal muzyków ludowych w Złakowie ma krótszą historię, ale przecież muzyka, którą prezentowali, również bawi i zachęca do tańca od kilkuset lat.

Wyjątkowy wymiar miały ostatnie pikniki z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, a to za sprawą wyjątkowych Ambasadorek Województwa Łódzkiego.

Taki tytuł był przyznawany najaktywniejszym kołom gospodyń wiejskich, które współpracowały z samorządem województwa przy okazji dożynek. Ze spotkań z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem wszystkie koła wyjeżdżały ze znakomitą nagrodą - namiotem wystawienniczym. Upominki trafiły do setki kół z całego regionu.

Nowość wydawnicza

Na piknikach i dożynkach łatwo spotkać twórców ludowych, którzy swoim rękodziełem przekazują tradycję kolejnym pokoleniom. To z myślą o nich i dla nich wydana została ostatnia publikacja Samorządu Województwa Łódzkiego „Z drewna wyczarowane. Rzeźby typu ludowego województwa łódzkiego”.

Andrzej Cicho

Andrzej Cicho

Przepiękny album prezentuje prace rzeźbiarzy ludowych z regionu z krótkimi notkami o autorach. Pięciorgu z nich – z powiatu łowickiego – marszałek Grzegorz Schreiber przekazał album osobiście.

Andrzej Wojtczak

Andrzej Wojtczak

Józef Staczyk

Józef Staczyk

Warto zwrócić uwagę!

Lokalne samorządy zaczęły realizować projekty, na które Urząd Marszałkowski przyznał dotacje w konkursach pod wspólnym hasłem „Zdrowe Łódzkie na plus”. To motto zadań pozwalających promować zdrowie i zdrowy styl życia. Na ich realizację Samorząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 1,1 miliona złotych. Pieniądze można było otrzymać na: promowanie zdrowego odżywiania, zachętę do aktywności fizycznej, edukację w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, wsparcie na działania kształtujące postawy prozdrowotne wśród dzieci, kobiet i mężczyzn. Dotacje otrzymało 31 samorządów, dlatego są też pewnie w Twojej okolicy!

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

samorząd

Rzadziej chorujemy

Hanna Gill-Piątek: "Odbudowanie wspólnoty to...

W skardze twierdzi, że urzędnicy nie znają...

Łódzkie na Plus

Rowerem przez Mazowsze

To się nazywa podwyżka! Powiatowi radni nie...

Łódzkie na PLUS

Posiedzenie rady budowy. MIRBUD wybuduje baseny w...

Powyborcza układanka w Skierniewicach. Są...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA