Unia Skierniewice zdobywcą pucharu wojewódzkiego.

Unia Skierniewice zdobywcą pucharu wojewódzkiego. (fot. Adam Michalski)

Potrzebna była dogrywka by wyłonić zwycięzcę wojewódzkiego pucharu Polski 2023/2024. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Pomologicznej Unia Skierniewice pokonała Pelikana Łowicz 3:0. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0. Bramki dla zespołu Kamila Sochy zdobyli Aghvan Papikyan i Vadym Yavorskyi.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli piłkarze Pelikana, którzy przeważali w posiadaniu piłki, ale z ich dominacji niewiele wynikało. Unia groźnie kąsała, a najbliżej otwarcia wyniku był Kamil Sabiłło, jednak jego strzał trafił tylko w boczną siatkę. Druga połowa także nie przyniosła bramek.

Już na początku dogrywki na prowadzenie wyprowadził Unię najlepszy na boisku Aghvan Papikyan. W kolejnych minutach powietrze schodziło z osłabionych gości, a gospodarze dopięli swego. Dwie bramki zdobył Vadym Yavorskyi i Unia mogła cieszyć się z piątego pucharowego trofeum w ostatnich sześciu latach. Zespół przeszedł do historii Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Mecz rozgrywany był przy pełnych trybunach, kibice stworzyli piękną oprawę łącząc się w dopingu dla obu ekip.

W przerwie prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak wręczył puchary młodzieżowym drużynom Unii, które w sezonie 2023/2024 zapewniły sobie awanse do I lig wojewódzkich, gdzie będą reprezentowały klub i miasto w rozgrywkach 2024/2025.

– Macie piękny obiekt, wspaniały klub, ze swojej strony obiecuję, że zagości tu reprezentacja Polski. Chcemy pokazać piłkarskiej Polsce jaki obiekt mają Skierniewice – mówił Adam Kaźmierczak w przerwie spotkania. Do dopingu zagrzewał prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk.

Unia napisała kolejną piękną kartę w pucharowej historii.

Obecny trener Unii, Kamil Socha po sezonie 2016/2017 pożegnał się z Unią, po przegranym 0:2 z Wartą Sieradz finale wojewódzkiego pucharu Polski. Po siedmiu latach zdobył z zespołem upragnione trofeum. Wcześniej Unia pod wodzą obecnego na finale trenera Rafała Smalca trzykrotnie zdobywała trofeum w latach 2019-2021. Puchar wojewódzki w 2023 roku zdobył także z zespołem trener Dawid Kroczek.

Warto zaznaczyć, że poza medalami, skierniewiczanie otrzymali również nagrodę pieniężną w wysokości 40 000 złotych oraz zapewnili sobie miejsce na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

W Skierniewicach klub gościł Piasta Gliwice, Widzew Łódź, czy Lecha Poznań. Kto odwiedzi Pomologiczną w 2024 roku?