Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole pojawiło się miasteczko ruchu drogowego

(archiwum prywatne)

W wojewódzkim konkursie „Bezpieczna droga do szkoły" organizowanym przez Regionalne Centrum Aktywności Gospodarczej z Łodzi, uczeń Szkoły Podstawowej numer 4 w Skierniewicach odniósł wielki sukces. Nikodem Bester z klasy 1D, dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu, został jednym z trzech laureatów konkursu w województwie łódzkim.

- Dla mnie bezpieczeństwo jest bardzo ważne – mówi siedmioletni laureat konkursu, który na pytanie, co jest najtrudniejsze w poruszaniu się po ulicach. - Znalezienie pasów jest najtrudniejsze, szczególnie kiedy jest dużo samochodów, bo to jest niebezpieczne.

Konkurs ma na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadaniem uczestników było stworzenie pracy plastycznej na papierze, przy użyciu dowolnej techniki plastycznej, co pozwoliło młodym artystom w pełni wyrazić swoją kreatywność. Tematyka prac konkursowych była ściśle związana z bezpieczeństwem na drodze. Uczniowie przedstawiali w swoich pracach różne aspekty bezpiecznego poruszania się po ulicach, takie jak przestrzeganie znaków drogowych, używanie pasów, noszenie odblasków oraz zachowanie ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Prace miały na celu nie tylko ukazanie talentów plastycznych dzieci, ale także promowanie ważnych zasad bezpieczeństwa, które są kluczowe w codziennym życiu.

Do Nikodema, który stworzył rysunek, na którym zamieścił najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze, trafił w nagrodę tablet, ale z sukcesu siedmiolatka skorzystała także cała szkoła. W czwartek (13 czerwca) uczniowie mieli wyjątkową okazję udziału w zabawach, zajęciach i zadaniach związanych z bezpieczeństwem na drodze. Do placówki przyjechało Regionalne Centrum Aktywności Gospodarczej i zorganizowało miniaturowe miasteczko ruchu drogowego, w którym uczniowie mogli uczestniczyć w praktycznych zajęciach dotyczących zasad poruszania się na drodze.

- Zajęcia praktyczne były bezcenną lekcją, której nie da się zastąpić żadną prezentacją, kartą pracy czy podręcznikiem. Bezpieczeństwo na drodze to priorytet, zarówno dla wychowawców, jak i dla rodziców. Dzieci, które uczą się zasad ruchu drogowego poprzez zabawę, czują się pewnie i bezpiecznie. Rodzice mogą być spokojni, wiedząc, że ich pociechy są w dobrych rękach i wiedzą, jak się zachowywać na drodze – mówi Justyna Lorenc-Kowalska, nauczycielka ze skierniewickiej „Czwórki”.

Klasa 1D, w której uczy się Nikodem Bester, miała szczególną okazję uczestniczyć w tych zajęciach, ale skorzystały z nich również inne klasy. Edukacja przez zabawę to kluczowy element w nauczaniu dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Poprzez atrakcyjne dla nich formy nauki, dzieci przyswajają wiedzę na dłużej. Bezpieczeństwo, szczególnie w okresie przedwakacyjnym, jest niezwykle ważne. To czas, kiedy dzieci na chwilę wychodzą spod naszych skrzydeł, a my musimy mieć pewność, że potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

oświata

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Doskonałe wyniki egzaminu ósmoklasistów z gminy...

Matura 2024: maturzyści poznali we wtorek wyniki...

Jak wypadł egzamin ósmoklasisty w skierniewickich...

Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek...

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

Klik! - licealiści pomagają seniorom wkroczyć w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA