Miejsce: Muzeum Historyczne Skierniewic

Data rozpoczęcia: 18.06.2024

Data zakończenia: 18.06.2024

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

(materiały prasowe)

Skierniewicka grupa teatralna Com.ple.ex zaprasza na swoją najnowszą premierę. Spektakl „Antropofagia i bezs(c)enność” po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publiczności 18 czerwca w Muzeum Historycznym Skierniewic.

Spektakl „Antropofagia i bezs(c)enność” to niezwykłe przedsięwzięcie, które zagłębia się w nasze najgłębsze lęki i niepokoje. Punktem wyjścia były sny aktorek, powtarzające się i odtwarzane jak filmy. Wydarzenia na scenie skłaniają widzów do refleksji nad tym, czy sny można ignorować, interpretować, czy może wystarczy o nich opowiedzieć, aby je oswoić. Spektakl stawia pytania, które mogą być przestrogą lub próbą zrozumienia wydarzeń z przeszłości, doświadczeń z innego ciała, a może nawet obecnej rzeczywistości. Koszmary, które nawiedzają nas nocą, nie są jedynie wytworami naszej wyobraźni. Reżyserka Renata Libera, która jest również autorką scenariusza, wskazuje, że to także nasza ludzka rzeczywistość. Wypadki, śmierć, wojny, klęski – zawsze dotyczą kogoś innego, a my często cieszymy się, że ominęły nas. Spektakl zadaje pytanie, czy to na pewno powód do radości, a może jest to współczesny kanibalizm? Czy nie jest tak, że na czyjąś krzywdę odpowiadamy obojętnością?

- Spektakl „Antropofagia i bezs(c)enność” nie unika trudnych tematów i mocnych środków wyrazu. W przedstawieniu dochodzi do dosłownego „odmóżdżania”, wypruwania flaków i odzierania ze skóry. To brutalne obrazy mają na celu ukazanie, jak w świecie pełnym obłudy i zagrożeń ludzie sami się „wywewnętrzniają” – odkrywają wszystko w imię jakiejś idei, wartości lub zupełnie bezmyślnie - mówi Renata Libera.

Reżyserka podkreśla, że to nie tylko wyobrażenia, ale realne zagrożenia, które dręczą naszą podświadomość. Renata Libera zwraca uwagę, że literatura, w tym ta czytana w szkole, karmi nas tymi obrazami. W trakcie pracy nad spektaklem, aktorki doszły do wniosku, że ich bohater musi nazywać się Józef. Jednak zrozumienie rzeczywistości przedstawionej na scenie może być tak trudne, że, jak mówi reżyserka, „prędzej wyrosną ci wąsy”.

W spektaklu „Antropofagia i bezs(c)enność” wystąpi: Amelia Frączek, Anna Nowacka, Emilia Staniszawska, Noemi Rykała, Zuzanna Grzywacz oraz Lena Górnicka. Każda z nich wnosi do przedstawienia swoją wyjątkową energię i talent, co sprawia, że spektakl zapowiada się jako niezapomniane doświadczenie teatralne.

Premiera spektaklu „Antropofagia i bezs(c)enność” Teatru Com.ple.ex odbędzie się 18 czerwca w Muzeum Historycznym Skierniewic. To niezwykłe przedstawienie, które porusza głębokie i często niepokojące tematy, zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń teatralnych tej wiosny w Skierniewicach. Widzowie będą mieli okazję zmierzyć się z trudnymi pytaniami i zobaczyć młode talenty w akcji. Nie przegapcie tego wyjątkowego spektaklu, który z pewnością pozostawi trwały ślad w pamięci każdego widza.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

Horror w altanie parkowej w Skierniewicach

Tłumy na inauguracyjnym koncercie z cyklu...

Będzie można pograć w planszówki na...

Muzyczne „śniadanie” na trawie: start...

Koncert, warsztaty i wykład w muzuem na poczatek...

Granie w planszówki na świeżym powietrzu....

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA