Konferencja Frusto w Sadzie

13.06.2024r., w powiecie grójeckim, w miejscowości Belsk Duży, odbyła się trzecia edycja wydarzenia "Frusto w Sadzie – owocne rozwiązania", organizowanego przez firmę Frusto, która łączyła konferencję merytoryczną ze spotkaniem w sadzie jabłoniowym.

Innowacje i tradycja w sadownictwie

Konferencja rozpoczęła się od prezentacji przebiegu sezonu wegetacyjnego 2024, podkreślając znaczenie nowoczesnych technologii w sadownictwie. Eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami, analizując, jak łączenie tradycyjnych metod z nowoczesnymi rozwiązaniami może sprostać wyzwaniom współczesnego rynku. Wskazywano na presję szkodników oraz proponowano skuteczne strategie ich zwalczania. Konferencja rozpoczęła się od prezentacji sezonu wegetacyjnego 2024, podkreślając znaczenie nowoczesnych technologii. Eksperci dzielili się doświadczeniami, analizując, jak łączenie tradycyjnych metod z nowoczesnymi rozwiązaniami sprosta wyzwaniom rynku. Podkreślano presję szkodników oraz skuteczne strategie ich zwalczania.

Barbara Błaszczyńska, doradca ds. sadownictwa z firmy Frusto omówiła dotychczasowy przebieg sezonu wegetacyjnego 2024, analizując wpływ czynników zewnętrznych na rozwój upraw. Prelegentka przedstawiła również w jaki sposób zespół doradczy Frusto reagował na pojawiające się wyzwania. Anita Górna-Rybacka zaprezentowała nowoczesne doradztwo Frusto Serwisu, które stanowi innowacyjne wsparcie, dostępne na wyciągnięcie ręki każdego sadownika. Łukasz Lewandowski, prezes w firmie Frusto, przedstawił prognozy dalszego przebiegu sezonu, omawiając zalecenia, które pomogą maksymalnie wykorzystać każdy kolejny dzień w drugiej części sezonu. Prezes firmy Elvita, Alina Mikrut, poruszyła temat roli tradycyjnego doradztwa w dobie dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji, podkreślając, że mimo postępu technologicznego, fachowe doradztwo wciąż pozostaje niezastąpione. Ostatnią z prelegentów podczas części merytorycznej była dr hab. Katarzyna Golan z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która przedstawiła temat presji bardzo groźnego dla upraw sadowniczych szkodnika jakim jest tarcznik.

Spotkanie w sadzie jabłoniowym

Po części teoretycznej uczestnicy odwiedzili gospodarstwo sadownicze Pana Jerzego Jasiorowskiego. W sadzie na uczestników czekały trzy panele tematyczne. Barbara Błaszczyńska przeprowadziła lustrację plantacji, zwracając uwagę na metody skutecznego i racjonalnego zwalczania szkodników, a przedstawicielki firmy Elvita, Iwona Matyjasik i Ewelina Błaszkiewicz, zaprezentowały tradycyjne oraz mikrobiologiczne podejście do uprawy. Spotkanie zakończyło się rozmową z Jerzym Jasiorowskim, który podzielił się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu sadu, opowiadając o wprowadzonych innowacjach i planach na przyszłość.

Inspiracja i wiedza dla sadowników

Konferencja "Frusto w Sadzie – owocne rozwiązania" zgromadziła 120 osób, dostarczając uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznych porad, inspirując do dalszego rozwoju. Spotkanie w Belsku Dużym pokazało, że innowacje i tradycja mogą iść w parze, przynosząc obfite plony.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Gospodarz stratowany przez byka nie żyje

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Nowa inwestycja zmieni oblicze regionu

Puchar Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny

Rower rządzi!

Wakacyjna Przygoda w Parku Wodnym Suntago!

Amfetamina znaleziona w lodówce i piwnicy

Biblioteka ma swoją łąkę kwietną

Doskonałe wyniki egzaminu ósmoklasistów z gminy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA