Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek rozpoczęło wakacje

(Łukasz Saptura)

Rok szkolny 2023/2024 w przedszkolach i szkołach w Skierniewicach dobiegł końca, a uczniowie z radością przywitali upragnione wakacje.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i wyróżnień. W przedszkolach i szkołach w Skierniewicach zorganizowano uroczyste akademie, podczas których wręczono nagrody dla najlepszych uczniów. Nauczyciele i dyrektorzy podziękowali uczniom za ich całoroczną pracę, a także rodzicom za wsparcie i współpracę.

W szkołach podstawowych i średnich odbyły się specjalne apele, podczas których wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

Tak było między innymi w Liceum Ogólnokształcącym imienia Bolesława Prusa w Skierniewicach.

- Cieszę się, że możemy chwilę poświęcić na refleksję, czym dla nas ten rok był i jak dużo w życiu naszej szkoły się zdarzyło - mówiła podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dyrektor liceum, Anna Janus. - Dziękuję gronu pedagogicznemu, ponieważ za sukcesem każdego naszego ucznia i uczennicy stoi ich troska, cierpliwość i często dodatkowy czas im poświęcony. Dziękuję rodzicom za wsparcie.

W czasie uroczystości wręczono na nagrody uczennicom oraz uczniom, którzy zdobywali wysokie lokaty w konkursach przedmiotowym. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Filip Nowicki, który zajął trzecie miejsce w VIII edycji Olimpiady Statystyczne.

„To był kolejny rok pełen pomysłów, projektów, ogromu wykonanej pracy.” - podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej numer 7 w Skierniewicach, Marek Czarnota.

- Stały się faktem zapowiadane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowości w procesie edukacji. Mam na myśli rozporządzenie dotyczące prac domowych. Ile osób, tyle zdań i argumentów na ten temat. Myślę, że każdy nauczyciel najlepiej wie jak rozwiązać temat zadawania prac czy domowych czy dodatkowych. Przed nami kolejne zmiany zarówno w szkołach podstawowych, jak i ponadpodstawowych, dotyczące m.in.: zmian w przedmiotach, zmian w podstawach programowych, treści na egzaminie klasy ósmej, nauki pierwszej pomocy w edukacji wczesnoszkolnej. - mówi nam Marek Czarnota.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, uczniowie z radością rozpoczną wakacje. Wielu z nich ma już plany na letnie wyjazdy, obozy i kolonie. Skierniewice przygotowały również bogatą ofertę wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży, obejmującą różnorodne warsztaty, zajęcia sportowe oraz wydarzenia kulturalne.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

oświata

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Doskonałe wyniki egzaminu ósmoklasistów z gminy...

Matura 2024: maturzyści poznali we wtorek wyniki...

Jak wypadł egzamin ósmoklasisty w skierniewickich...

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

Klik! - licealiści pomagają seniorom wkroczyć w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA