Jonizacja – dlaczego jest niezbędna przy suszeniu włosów?

( freepik.com)

Obecnie wiele dostępnych na rynku modeli suszarek do włosów wyposażonych jest w funkcję jonizacji. Opcja ta coraz częściej występuje już nie tylko w profesjonalnych urządzeniach fryzjerskich, ale również tych przeznaczonych do użytku domowego. Wybierając sprzęt do suszenia włosów, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na jego moc czy regulację nawiewu, ale także szereg innych funkcji, w tym jonizację. Opcja ta nie tylko zapobiega puszeniu się włosów, ale również pomaga uzyskać efekt zdrowych i lśniących pukli. Dlaczego obecnie jonizacja jest wręcz niezbędna przy suszeniu włosów? Podpowiadamy.

Czym jest jonizacja w suszarce?

Jonizacja to funkcja, w którą wyposażonych jest obecnie wiele zarówno przeznaczonych do użytku domowego, jak i profesjonalnych suszarek. Opcja ta nie jest jednak dostępna we wszystkich sprzętach tego typu, ponieważ tańsze modele często nie gwarantują takiej ochrony włosów. Suszarka do włosów z jonizacją to więc urządzenie, które nie tylko suszy kosmyki, ale w momencie kierowania w ich stronę nawiewu powietrza, dodatkowo generuje ujemnie naładowane jony. Te z kolei neutralizują ładunki dodatnie. Gorący strumień powietrza, który kierowany jest w stronę kosmyków, wiąże się z generowaniem dodatnio naładowanych ładunków elektrycznych, czyli kationów. Odpowiadają one za elektryzowanie się kosmyków, przez co pukle stają się szorstkie w dotyku, matowe i trudne w układaniu. Suszarka z jonizacją pozwala zneutralizować te kationy, dzięki czemu susząc włosy za pomocą takiego urządzenia, nie musimy martwić się o to, że będą się one elektryzować.

Jonizacja w suszarce zalety

Suszarki z jonizacją są obecnie chętnie wybierane nie tylko przez profesjonalnych użytkowników, ale również osoby, które często suszą włosy i zależy im na tym, aby ich pukle się nie elektryzowały, były zdrowe i lśniące. Zalety jonizacji to jednak nie tylko zapobieganie elektryzowaniu się kosmyków, ale także szereg innych związanych z tym zjawiskiem korzyści. Dzięki suszarce do włosów z jonizacją, pukle nie puszą się i są gładkie, a więc nasze pasma stają się błyszczące, elastyczne i miękkie. Urządzenia takie często wyróżniają się dobrą wydajnością, dzięki czemu mokre włosy szybko schną, a efekt antystatyczny powoduje, że nie musimy zmagać się z problemem elektryzowania się pukli.

Kiedy sprawdzi się suszarka z jonizacją?

Szukając suszarki do włosów, warto zawsze wybrać model z jonizacją, ponieważ takie urządzenia często wcale nie są droższe od wersji pozbawionych takiej funkcji. Jonizacja nie tylko zapobiega elektryzowaniu się włosów, ale również może być wykorzystywana w połączeniu z zimnym nawiewem. Wówczas obie te funkcje mają pozytywny wpływ na kondycję naszych pukli. Zapobiegają ich niszczeniu i łamliwości, a dodatkowo sprawiają, że nasze włosy pięknie się błyszczą i są bardziej gładkie. Jonizacja to więc niezbędna funkcja dla wszystkich tych osób, które po każdym umyciu włosów suszą je za pomocą suszarki. Jest ona szczególnie przydatna, jeżeli jesteśmy posiadaczami długich lub gęstych, a także kręconych kosmyków.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

ARTYKUŁ PARTNERA

Rower rządzi!

Wakacyjna Przygoda w Parku Wodnym Suntago!

Wywóz gruzu i odpadów remontowo-budowlanych w...

Łódzkie na plus

Alzheimer – sejmik Mazowsza wspiera budowę...

Od marzeń do medali

Łódzkie na plus

Teleporady a leczenie chorób przewlekłych

Rzadziej chorujemy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA