Grupa skierniewickich pływaków z Filipem Wypychem oraz trenerami Kamilem Szczepaniakiem i Arturem Zakrzewskim. (fot. UKS Nawa)

Najmłodsi pływacy zakończyli starty pierwszej części sezonu 2024. W Łodzi odbył się Puchar Sprintu Filipa Wypycha. Podopieczni Pameli Broniarek, Bartłomieja Miśty i Kamila Szczepaniaka zdobyli 22 medale.

W obiekcie Łódzkiej Zatoki sportu rozgrane nietypowe zawody. Uczestnicy ścigali się wyłącznie w konkurencjach sprinterskich.

– Tego dnia od wczesnych pooranych godzin towarzyszyło nam dużo sportowych emocji okraszonych szybkimi i widowiskowymi seriami biegów pływackich – opowiada Kamil Szczepaniak, trener młodszej grupy skierniewickich pływaków.

Reprezentacja UKS Nawa liczyła w Łodzi prawie 40 skierniewiczan. Do udziału w zawodach przystąpiły reprezentacje 21 klubów i stowarzyszeń. Na listach startowych pojawiło się aż 363 zawodników i zawodniczek.

UKS zdobył łącznie 22 medale, 8 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych.

Liliana Kalisiak czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, raz była druga.

Maja Sałkowska zanotowała jeden triumf, trzykrotnie była druga. Tymon Sałkowski wygrał rywalizację na

50 metrów stylem grzbietowym, ponadto dwukrotnie zajmował 3. miejsce.

Robert Gomez-Figat raz zajmował najwyższe, raz drugie miejsce na podium.

Drugie pozycje zajmowali Norbert Makuch był drugi, Sylwia

Kramarz, a na trzecich pozycjach zawody kończyli: Nella Krawczyk, Adam Gajewski, Zofia Michalska oraz Filip Błaszczyk.

Skierniewicka sztafeta 8x25 metrów stylem dowolnym zajęła 1. miejsce, a drużyna popłynęła w składzie: Nella Krawczyk, Tymon Sałkowski, Natalia Jankiewicz-Delgado, Michał Maszewski, Sylwia Kramarz, Norbert Makuch, Liliana Kalisiak i Adam Gajewski.

Wysokie 3. miejsce zajęła druga ekipa Nawy, w składzie: Helena Perka, Filip Rupiński, Maja Klasztorna, Kazimierz Nierenberg, Maja Sałkowska, Mikhailo Kharitonyk, Zofia Kawczyńska i Mateusz Buczek.

Indywidualnie, tuż za podium finiszowali: Sylwia Kramarz, Filip Rupiński, Amelia Bednarek, Inka Starbała, Nella Krawczyk, Mikołaj Jędrzejewski, Zosia Kawczyńska, Adam Gajewski, Daniel Gomez-Figat, Michał Maszewski, Franciszek Głowacki, Maja Klasztorna, Mateusz Buczek, Jakub Jarczewski, Natalia Jankiewicz-Delgado i Maja Klasztorna.

Reprezentację UKS uzupełnili: Julian Burek, Alicja Frankowska, Zuzanna Karwat-Michalak, Lena Karaśkiewicz, Franciszek Kubalewski, Kacper Majka, Hanna Michalska, Martyna Puciłowska, Valeria Veremienko oraz Daryna Zborowska.

Dodatkową atrakcją były wyścigi finałowe w każdej 3 z kategorii wiekowych, w których startowała najlepszych 9 zawodników/zawodniczek z najlepszymi czasami uzyskanymi w eliminacjach. W wielkim finale uczestnicy ścigali się w towarzystwie Filipa Wypycha – polskiego Olimpijczyka, który reprezentował kraj podczas Igrzysk w Rio De Janeiro.

Do ścisłych finałów awans uzyskało dwoje reprezentantów UKS Nawa Skierniewice.

W kategorii najmłodszej (dystans 25 metrów) Z wynikiem 15.39 sekund zwyciężyła Kalisiak Liliana

W starszej kategorii (dystans 50 metrów) do biegu finałowego przystąpił Tymon Sałkowski, który z wynikiem 29,99 zakończył wyścig na 9. pozycji.