Marek Karczewski, wskazuje możliwości w pasie drogowym na utworzenie ścieżki pieszo-rowerowej.

Marek Karczewski, wskazuje możliwości w pasie drogowym na utworzenie ścieżki pieszo-rowerowej. (fot. Bartosz Nowakowski)

Wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze powiatowej w Rudzie może okazać się niezwykle drogą inwestycją. Starostwo powiatowe w pierwszej kolejności chce poprawić nawierzchnię drogi, która jest w fatalnym stanie.

Marek Karczewski, mieszkaniec Rudy chętnie pokazuje stan drogi powiatowej wiodącej od granic ze Skierniewicami w stronę Bartnik.

– Tutaj nie trzeba żadnych fachowców, żeby zobaczyć w jakim stanie jest ta droga. Większy problem polega na tym, że na tym odcinku jest coraz większy ruch drogowy. W ciągu dnia strach iść poboczem – mówi.

Idziemy wzdłuż drogi, w przeciągu kilku minut mija nas w zasadzie sznur samochodów. Duża liczba to auta dostawcze. Jeśli auta jadą z obu stron konieczne jest zejście na pobocze.

– W okolicy mieszka dużo rodzin, które ma małe dzieci. Wyjście z wózkiem na tym odcinku z pewnością nie jest bezpieczne – dodaje Marek Karczewski.

Mężczyzna przyznaje, że w ostatnim czasie częściej korzysta również z roweru. Odcinkiem drogi powiatowej jeździ do sklepu. Jak sam relacjonuje nie jest to miła i bezpieczna jazda.

– Bez dwóch zdań ta droga powiatowa wymaga modernizacji, jednak wraz z nią uważam za konieczność utworzenia również ścieżki pieszo-rowerowej – mówi mieszkaniec.

Starostwo powiatowe potwierdza, że otrzymywało wiele sygnałów w sprawie poprawy nawierzchni, ale nikt nie zgłaszał się z pomysłem utworzenia ścieżki pieszo-rowerowej.

– Bez dwóch zdań koncepcja ścieżki rowerowej w stronę Bartnik, a wcześniej Sosenki naturalnie wkomponowuje się w potrzeby tego terenu. Wiemy, że wiele osób na rowerach wybiera się do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Niestety, całą koncepcję zabija aspekt finansowy – tłumaczy Tadeusz Grotkowski, wicestarosta powiatu skierniewickiego.

Samorządowiec podkreśla, że w tym przypadku priorytetem jest przede wszystkim poprawa nawierzchni drogowej. W grę wchodzi poszerzenie w celu wzmocnienia poboczy. Samo utworzenie ścieżki pieszo-rowerowej to oprócz dodatkowych kosztów również spełnianie wymogów formalnych.

Utworzenie ścieżki na odcinku od leśniczówki do granic z powiatem żyrardowskim wymagałoby wykupienia terenu od Lasu Państwowych, a to wiąże się z kolejnymi niemałymi kosztami. Czekamy na nowe nabory, w których niewykluczone, że jednym z wymogów przy modernizacji dróg będzie budowa ścieżek rowerowych.

Tadeusz Grotkowski, wicestarosta powiatu skierniewickiego

Starostwo powiatowe obecnie za priorytet w gminie Skierniewice stawia dwie drogi. Wspomniana w Rudzie oraz w Zalesiu. To będzie główny temat terenowej komisji dróg powiatowych.

– Musimy zrobić coś z tymi dwoma odcinkami, inaczej totalnie się rozsypią – kończy Tadeusz Grotkowski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

gm.Skierniewice

Zbigniew Biernat na czele rady gminy Skierniewice

Sierakowice Lewe: to był piknik dla Michała

Kobiety wygrywają wybory w II turze

Z kim Lucja Skarżyńska chce rządzić?

Czesław Pytlewski kandydat na wójta gminy...

Dębowa Góra: 350 tys. złotych na remont sali...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA