Matura 2024: maturzyści poznali we wtorek wyniki majowych egzaminów

(Łukasz Saptura)

We wtorek, 9 lipca o godzinie 8:30, Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) udostępniła wyniki tegorocznych matur. Absolwenci szkół średnich z całego kraju, w tym również ze Skierniewic, logowali się do systemu Zintegrowanego Interfejsu Użytkownika (ZIU), aby sprawdzić rezultaty swoich egzaminów dojrzałości. Wyniki te mają kluczowe znaczenie dla przyszłości młodych ludzi, decydując o ich dalszej edukacji i możliwościach kariery zawodowej. Sprawdziliśmy, jak wyglądały wyniki matur w skierniewickich publicznych szkołach ponadpodstawowych.

W skierniewickich szkołach ponadpodstawowych w tym roku maturę zdawało 672 uczniów. Średnia zdawalność matury to 80%. W Skierniewicach średnia zdawalność z egzaminów pisemnych na poziome podstawowym to: język polski - 57%, matematyka - 60%, język angielski - 76%.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa do matury przystąpiło 169 uczniów. Pozytywny wynik uzyskało 165 z nich, co daje imponującą zdawalność na poziomie 98%. Trzech abiturientów będzie miało szansę poprawić wynik z matematyki w sierpniu. Średnie wyniki egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym w tej szkole przedstawiają się następująco: - język polski 69%, matematyka 70%, język angielski 91%.

W skierniewickiej „Budowlance” zdawalność wyniosła 62%. 13 uczniów będzie mogło poprawić maturę, głównie z matematyki, w sierpniu. Średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów to: - język polski 46%, matematyka 45%, język angielski 58%. W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 maturę zdawało 60 osób, z czego ogólna zdawalność wyniosła 68%. Trzech maturzystów będzie musiało poprawić język polski, a sześciu matematykę. Średnie wyniki z pisemnego egzaminu na poziomie podstawowym: język polski 47%, matematyka: 45%, język angielski: 58%.

Zdawalność matur w Liceum Ogólnokształcącym im. Wisławy Szymborskiej wyniosła 88%. Średnie wyniki z egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym to: język polski 57%, matematyka 63%, język angielski: 81%. W Zespole Szkół nr 3 średnia zdawalność wyniosła 87%. Średnie wyniki w tej szkole to: język polski 53%, matematyka 60%, język angielski: 71%. W liceum nie zdało 13 uczniów, a w technikum 14. 11 uczniów z liceum i 9 z technikum będzie mogło przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu.

Średnia zdawalność w Zespole Szkół nr 4 wyniosła 60%. Średnie wyniki z poszczególnych egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym to: język polski 51%, matematyka 41% , język angielski: 60%.

Wyniki matur w skierniewickich szkołach odzwierciedlają zarówno sukcesy, jak i wyzwania stojące przed lokalnymi uczniami i nauczycielami. Najwyższą zdawalność zanotowało Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. Mimo trudności związanych z pandemią i zdalnym nauczaniem, bo właśnie w takich warunkach rozpoczynali naukę w szkołach ponadpodstawowych, wielu uczniom udało się osiągnąć satysfakcjonujące wyniki.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kasia 1 4 dni temu

  A jak szkoly niepubliczne? Klasyk na przykład?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

oświata

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Doskonałe wyniki egzaminu ósmoklasistów z gminy...

Jak wypadł egzamin ósmoklasisty w skierniewickich...

Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek...

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

Klik! - licealiści pomagają seniorom wkroczyć w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA