Alicja Rodziewicz zdobyła w Lublinie 4 medale, 3 złote i srebrny.

Alicja Rodziewicz zdobyła w Lublinie 4 medale, 3 złote i srebrny. (fot. UKS Nawa)

Pływacy UKS Nawa Skierniewice mają za sobą najważniejsze starty pierwszej części 2024 roku. Podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego startowali w Lublinie i Olsztynie. W stolicy Lubelszczyzny rywalizowali najlepsi w Polsce 16-latkowie. W stolicy Warmii i Mazur odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów 17. i 18-letnich. Grupa z UKS zdobyła 10 medali. Gwiazdą w Lublinie była Alicja Rodziewicz, potrójnie złota medalistka.

Przez cztery dni (11-14.07) skierniewiccy pływacy rywalizowali z najlepszymi w Polsce. Bilans jest imponujący, 10 medali, 5 złotych, srebrny i 4 brązowe potwierdzają przynależność UKS Nawa do krajowej czołówki.

W piątek, drugiego dnia mistrzostw rocznika 2008 pierwsze złoto wywalczyła Alicja Rodziewicz. Na dystansie 100 metrów motylkowym skierniewiczanka okazała się najlepsza z czasem 1:02.72. Ala była także najszybsza na dystansie 400 metrów stylem zmiennym z wynikiem 5:03.77.

Weronika Lesiak zdobyła brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym z czasem 34.07 sek.

Brąz na 100 metrów stylem motylkowym wywalczył Bartłomiej Karwat z wynikiem 57.37 sek.

Drugiego dnia zawodów największy sukces w Olsztynie odniosła Zuzanna Denisiewicz. Reprezentantka UKS Nawa zwyciężyła na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym z czasem 2:17.97. Co ciekawe w finale A, poza podopieczną Marcina Sarny, pływały jedynie rok starsze dziewczęta.

Trzeciego dnia zawodów w Lublinie Weronika Lesiak zdobyła złoty medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym z czasem 1:13.59. Alicja Rodziewicz zdobyła srebro na 200 metrów stylem zmiennym z wynikiem 2:27.44.

Trzeciego dnia zawodów w Olsztynie Zuzanna Denisiewicz na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym była najszybsza z grona rówieśniczek urodzonych w 2007 roku. Wynik 30.58 sek. dał 4. miejsce w stawce sprinterek,

Czwartego i ostatniego dnia zawodów w Lublinie Alicja Rodziewicz wystartowała w swojej koronnej konkurencji. Już w eliminacjach dystansu 200 metrów stylem motylkowym nie pozostawiła złudzeń rywalkom. Czas 2:24.89 był lepszy od kolejnego o 7 sekund.

W finale przewaga skierniewiczanki była jeszcze bardziej imponująca. Podopieczna Marcina Sarny wygrała z rezultatem 2:19.06 pokonując drugą w rywalizacji Magdalenę Stefańczyk o ponad 8 sekund.

W tej samej konkurencji brązowy medal zdobył Bartłomiej Karwat, który miejsce na podium zapewnił sobie wynikiem 2:06.46. Do złota zabrakło niespełna 3 sekundy, do srebra niewiele ponad sekundę.

W konkurencji 200 metrów stylem klasycznym trzeci wynik eliminacji (2:46.16) zanotowała Weronika Lesiak. W finale zajęła pechowe 4. miejsce z wynikiem 2:44.38. Brąz dał rezultat 2:44.38.

W Olsztynie kolejny medal wywalczyła Zuzanna Denisiewicz, która rywalizację dziewcząt z roczników 2006 i 2007 ukończyła na 3. miejscu z czasem 1:05.24. Reprezentantka UKS Nawa była najlepsza w swoim roczniku.