Unia Skierniewice pokonała Pelikana Łowicz 3:0.

Unia Skierniewice pokonała Pelikana Łowicz 3:0. (fot. Adam Michalski)

Unia Skierniewice rozpoczęła sezon 2024/2025. Celem jest walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na inaugurację ekipa Kamila Sochy przegrała w Olsztynie ze Stomilem. W pierwszym meczu przed własną publicznością, w piątek (9.08) pokonała w derbach regionu Pelikana Łowicz 3:0.

Zespół skierniewickiej Unii po ponad miesięcznym okresie przygotowań do sezonu 2024/2025 rozpoczął ligowe granie. Pierwszym sprawdzianem dla podopiecznych trenera Kamila Sochy była rywalizacja z uznaną, na piłkarskiej mapie Polski marką Stomilem Olsztyn. Rywal skierniewiczan, po latach występów w I lidze, w rozgrywkach 2021/2022 spadł do II, a po sezonie 2023/2024 do III ligi.

Formę drużyny będącego w kryzysie Stomilu, w sobotę (3.08) sprawdzili podopieczni Kamila Sochy.

Goście weszli w mecz rewelacyjnie. Wynik otworzył Mateusz Stępień, który wykorzystał rzut karny po faulu na Kamilu Sabiłło. W 10. minucie goście posiadali już dwubramkową zaliczkę, a trafił Mateusz Cegiełka. Przed upływem 30. minut było już 0:3. Na listę strzelców wpisał się super snajper Unii Kamil Sabiłło. Wydawało się, że Unia ma mecz pod kontrolą.

Gospodarze, głównie dzięki błędom w obronie podopiecznych Kamila Sochy, odrobili część strat, a obie ekipy zeszły do szatni przy stanie 2:3.

Po przerwie bramki zdobywali już wyłącznie piłkarze Stomilu, którzy zakończyli spotkanie wygraną 4:3.

W piątek (9.08) Unia rozegrała pierwsze spotkanie przed własną publicznością. Rywalem był Pelikan Łowicz. Gospodarze dominowali, a do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Kamila Sabiłło, który przy odrobinie szczęścia i lepszej skuteczności bramek na koncie w pierwszych 45. minutach mógł mieć więcej.

Po zmianie stron ekipa z Pomologicznej podwyższyła prowadzenie, a swoją bramkę zdobył kapitan Mateusz Stępień.

Unia imponuje na Stadionie Miejskim, od pierwszego spotkania na otwartym wiosną obiekcie nie przegrała.

W sezonie kadrę drużyny tworzą: Mateusz Cegiełka (rocznik 2001), Jakub Czarnecki (2001), Mateusz Kołaczek (1999), Maksymilian Kosior (2003), Konrad Kowalczyk (1991), Szymon Łapiński (2000), Damian Makuch (2002), Oliwier Michułka (2007), Agwan Papikyan (1994), Stanisław Pruszkowski (2004), Maksym Rosiński (2003), Krzysztof Rychlica (2006), Kamil Sabiłło (1994), Szymon Sołtysiński (2000), Mateusz Stępień (1996), Aleksander Sulikowski (2007), Krzysztof Supera (2007), Mateusz Szmyd (2003), Karol Turek (2000), Eryk Woliński (2000), Vadym Yavorskyi (1994) i Filip Zając (2005).