Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2024 | 08:32 komentarzy 1

Srebrni medaliści Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach - drużyna UKS Vis na dystansie 4x200 metrów w kategorii U20, od lewej: Bartosz Żaczkiewicz, Jan Gołębiowski, Ignacy Andrzejczak i Filip Nowicki. (fot. UKS Vis)

Tradycyjnie we wrześniu odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach. Rywalizacja toczyła się w sobotę (14.09) w Słubicach. W gronie najlepszych nie mogło zabraknąć lekkoatletów UKS Vis Skierniewice, którzy zostali wicemistrzami Polski na dystansie 4x200 metrów.  Młodsi zawodnicy wystartowali w mitingu kwalifikacyjnym Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Rywalizację w konkurencji 4x200 metrów wygrała drużyna UMLKS Pegaz Opoczno. Triumfatorzy zanotowali czas 1:31.66. Wicemistrzami zostali skierniewiczanie z UKS Vis. Zespół w składzie: Ignacy Andrzejczak, Filip Nowicki, Jan Gołębiowski i Bartosz Żaczkiewicz zanotował czas 1:34.09 i zdobył srebrny medal w kategorii U20. Trenerką medalistów jest Jolanta Barska.

Podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach uczestnicy rywalizują w konkurencjach sztafetowych, dla których nie ma miejsca w programie mistrzostw Polski. Poza konkurencją 4x200 metrów odbyły się także wyścigi w konkurencjach 4x400 metrów mix, czy 4x600 metrów mix, 4x800 metrów mix, czy w sztafecie szwedzkiej.

Lekkoatleci UKS Vis wzięli także udział (15.09) w mitingu kwalifikacyjnym Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, który odbył się na stadionie RKS w Łodzi. Skierniewiczanie, podopieczni Joanny Korwek, startowali w kategoriach U14 i U16.

W konkursie rzutu oszczepem w kategorii U16 najlepsza okazała się Michalina Rusin z wynikiem 33.22 m, 2. miejsce zajęła Lena Korwek (31.53 m). Bardzo dobrze wypadli także panowie. Marceli Andrzejczak zajął 2. miejsce z wynikiem 36.05 m, a Daniel Lutsenko był trzeci (29.21 m). W tej samej konkurencji w kategorii U14 triumfował Gabriel Kupny z wynikiem 22.07 m.

W konkursie pchnięcia kulą, w kategorii U16 wygrała Michalina Rusin z wynikiem 9.89 m. Daniel Lutsenko był czwarty (8.26 m). W kategorii U14 zwyciężył Gabriel Kupny (7.18 m).

W wieloskoku, w kategorii U16 najlepsza była Hanna Giłka (19.23 m), a 2. miejsce zajęła Malina Nowakowska (9.98 m). Malina była druga w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 141 cm.

Na dystansie 100 metrów w kategorii U14 najszybsza okazała się Barbara Krawiec. W eliminacjach pobiegła w czasie 12.82 sek., w finale 12.84 sek.

Basia zajmuje aktualnie 5. miejsce w Polsce w skoku w dal ze strefy z wynikiem 5.07 m, ma 6. wynik na 60 metrów 8.12 sek., 6. wynik na 100 metrów 12.82 sek. 8 wynik w biegu 80 metrów przez płotki 12.77 sek. wszechstronny trening lekkoatletyczny daje wspaniałe rezultaty zaznacza Jolanta Barska z UKS Vis.

W najbliższy weekend (21-22.09), z udziałem skierniewiczan, w Białymstoku, odbędą się PZLA Mistrzostwa Polski U16 - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.