Unia Skierniewice pokonała Broń Radom 2:1.

Unia Skierniewice pokonała Broń Radom 2:1. (fot. Adam Michalski)

Unia Skierniewice wygrała po raz siódmy w sezonie 2024/2025. W meczu 11. serii gier w pierwszej grupie III ligi zespół Kamila Sochy pokonał, w sobotni (5.10) wieczór, Broń Radom 2:1. Bramki zdobyli Szymon Łapiński i Damian Makuch.

Zespół Unii Skierniewice, od marcowego otwarcia Stadionu Miejskiego w Skierniewicach nie przegrał meczu przy ulicy Pomologicznej. Nawet Motor Lublin nie był w stanie przerwać wspaniałej serii. Wydawało się, że blisko celu jest Broń Radom.
Gospodarze w sobotę byli zmęczeni. W postawie wielu, jeszcze w pierwszej połowie, widać było trudy środowego, pucharowego starcia. Pojawiły się zmiany w rotacji (zabrakło Konrada Kowalczyka i Kamila Sabiłło).
Goście w pierwszej połowie mogli zdobyć kilka bramek, ale na wysokości zadania stanął Stanisław Pruszkowski. Młody, 20-letni bramkarz Unii prezentował się bardzo dobrze.
Po zmianie stron przyjezdni wyszli na prowadzenie, ale gospodarze szybko wyrównali za sprawą Szymona Łapińskiego. Później długo utrzymywał się wynik 1:1, jednak w doliczonym czasie gry bramkę na wagę 3 punktów zdobył Damian Makuch. Unia pozostała liderem i ma za sobą znakomity tydzień.

Więcej o Unii i jej ostatnich występach w najnowszym wydaniu (10.10) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".