(fot. Bartosz Nowakowski)
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w jednym z domów mieszkalnych w Zapadach (gmina Godzianów). W kuchni wybuchła butla gazowa, w której znajdowało dwóch lokatorów. Poszkodowani odnieśli obrażenia i zostali przetransportowani do szpitala.
Do wybuchu doszło we wtorek (23.06) w godzinach porannych. 11-kilogramowa butla znajdowała się w kuchni i była podłączona do kuchenki gazowej. W momencie zdarzenia w domu przebywały dwie osoby: mężczyzna i kobieta.
Tuż po wybuchu w pomieszczeniu pojawiły się płomienie. Lokatorzy próbowali ugasić pożar do momentu przyjazdu straży pożarnej i w dużym stopniu udało im się opanować ogień.
Przyczyną wybuchu było prawdopodobnie rozszczelnienie butli. Dwie osoby zostały poszkodowane i wymagały opieki zespołu medycznego. Ostatecznie zapadła decyzja o przewiezieniu lokatorów do szpitala.
Bartłomiej Wójcik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach






0Komentarze
Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.