Derby powiatu dla Olympic

25 października 2016Przeczytaj Artykuł

To był ciekawy weekend na boiskach piłkarskich. Unia Skierniewice sprostała liderowi grupy łódzkiej IV ligi i zdobyła punkt w starciu z Wartą Działoszyn. W klasie okręgowej pauzował Widok, a Juvenia po zwycięstwie 4:1 w Wołuczy jest tuż za podium. Nadal słabo radzą sobie: Jutrzenka Drzewce (10. miejsce) i Macovia (12). W A klasie liderem Żelazna, w najniższych klasach także bez zmian.

W A klasie, w niedzielne (23.10) przedpołudnie rozpoczęło się spotkanie Pogoni Godzianów z Olympic Słupia. Derby zakończyły się wygraną spadkowicza z klasy okręgowej, którego w przerwie wakacyjnej wzmocnił między innymi doświadczony bramkarz - Witold Surlit. Na nowym stadionie pogoni to Olympic robił lepsze wrażenie. Goście dyrygowani przez swojego bramkarza grali mądrze, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 70 minucie Szymon Sielgowski. Olympic wygrał zasłużenie i po 10. kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli. Zespół po sezonie 2015/2016 spadł z "okręgówki", a w niedzielę zrobił mini kroczek w kierunku czuba tabeli, do lidera z Żelaznej traci 8 punktów. - W niedzielę byliśmy lepsi, graliśmy lepiej i więcej piłką - takie głosy słyszałem nawet z trybun, a graliśmy przecież w Godzianowie. Mieliśmy więcej sytuacji i uważam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - zakończył Zbigniew Kargiel.

Więcej o seniorskiej i młodzieżowej piłce nożnej w najnowszym (27.10) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy". Dziś zdjęcia z meczu Pogoń - Olympic. Tekst i fot. Adam Michalski