Na portalu eglos.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
W czwartek, 18 lutego, na sesji rady miasta zebrali się skierniewiccy samorządowcy. Tematy obrad zdominowały uchwały oświatowe. Podjęto rwnież decyzje otwierające drogę możliwym inwestycjom.
Zmieniony został plan zagospodarowania przestrzennego dawnych obszarw powojskowych w centrum miasta. Działka przy ulicy Wojska Polskiego jest już gotowa, by rozpocząć budowę Europejskiego Centrum Ortopedii Dziecięcej. Miasto chce rwnież wydzierżawić w drodze rokowań, na okres 15 lat teren w pobliżu zalewu.
To duża, nieuzbrojona nieruchomość przy ulicy Strobowskiej. Na wydzielonej z terenw wykorzystywanych przez armię działce miałby powstać kompleks obiektw sportowych i rekreacyjnych, mogących stanowić zaplecze sportowe dla zalewu. Prywatny inwestor, jak się nieoficjalnie dowiadujemy, o ile zdecyduje się grunt od miasta wydzierżawić, nie będzie miał po wygaśnięciu umowy prawa pierwokupu nieruchomości. Miasto oferując dzierżawę stawia warunek, podmiot, ktry zechce nieruchomością dysponować musi ją uzbroić w media na własny koszt. Rada miasta bez większej dyskusji przedłożoną uchwałę poparła. Podobnie projekt stanowiący o zmianie planu przestrzennego zagospodarowania dla nieruchomości opierających się o ulice 1 Maja, Batorego, Wojska Polskiego. Na jednym z gruntw, należących do miasta, jak wynika z podpisanego wiosną minionego roku listy intencyjnego Fundacja Kochaj Życie chce zbudować Europejskie Centrum leczące choroby ortopedyczne u dzieci. Z naszych informacji wynika, że w kwietniu do Polski przyleci ze Stanw Zjednoczonych dr Dror Paley, lekarz, ktry prowadzi na Florydzie własną klinikę, w ktrej leczy dzieci, ktre na świat przyszły z nie w pełni ukształtowanym kończynami. Klinika w Skierniewicach ma być drugim takim na świecie ośrodkiem.
O ile uchwały planistyczne czy z dziedziny gospodarki komunalnej nie budziły sporw, czy nawet nie rodziły nadmiernej liczby pytań to te oświatowe rozpaliły samorządowcw do dyskusji, ktra chwilami nie licowała z powagą lokalnego parlamentu (jak czasem określa się radę miasta). Obserwujący posiedzenie oceniali: - po przegranych wyborach część samorządowcw stanowiących dziś opozycję w radzie uprawia gadżeciarską politykę (zalewanie danymi, ktre po sprawdzeniu okazują się blefami, zabawa słownikiem wyrazw obcych czy sięganie po cytaty z biblii, tudzież starożytnych lub "Ojca Chrzestnego").
Dodatkowo w grę wchodzą argumenty ideologiczne w rodzaju - polityka oświatowa partii, ktra w Polsce sprawuje władzę a głupia optyka i krtkowzroczność Skierniewic. Ostatecznie samorządowcy podjęli decyzję, by szkolnictwo zawodowe przekazać Budowlance. Zapadła rwnież decyzja, będąca konsekwencją uchwały o utworzeniu gimnazjum przy Liceum Oglnokształcącym im. Bolesława Prusa. Szkoły w przyszłości tworzyć będą zespł szkł. Uchwałą rady do życia powołano rwnież bursę koedukacyjną.
Więcej na temat argumentw, wnioskw i uzasadnień decyzji, ktre zapadły podczas sesji w kolejnym wydaniu ,,Głosu Skierniewic i Okolicy''. Tekst i fot. anw