Jak równy z równym z liderem

22 listopada 2016Przeczytaj Artykuł

Zwycięstwo kadetów AZS na początek rundy rewanżowej, zacięta walka młodzików z liderem z Łodzi oraz wygrana młodziczek "Ósemki" to najciekawsze wydarzenia minionego tygodnia z ligowych parkietów.

Do sześciu zwycięstw swoją passe przedłużyli kadeci (u16) AZS. Podopieczni Krzysztofa Wierciocha udanie rozpoczęli rundę rewanżową i na wyjeździe pokonali KKS Pro-Basket 64:42. Kadeci grali w niedzielę (20.11)
W sobotę swoje mecze rozgrywali młodzicy AZS PWSZ I i AZS PWSZ II. Pierwszy zespół podejmował lidera - drużynę ŁKS Szkoła Gortata I. Początek spotkania należał do łodzian, którzy po dwóch kwartach uzyskali 20. punktową przewagę. Trzecia kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia skierniewiczan. Celne rzuty za 3 punkty Maćka Maciesiaka i Antka Sadowniczyka poderwały gospodarzy. Agresywna gra w obronie i punkty z kontr doprowadziły do tego, iż ogromna przewaga łodzian sprzed przerwy stopniała do zaledwie 3 punktów. Niestety przestrzelone rzuty wolne i te z dystansu nie pozwoliły osiągnąć korzystnego wyniku i łodzianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 60:55. Azetesiacy pokazali, że mają duży potencjał i możliwości. - To spotkanie pozwoli chłopakom uwierzyć we własne siły. W pierwszym meczu w Łodzi ponieśliśmy sromotną porażkę, teraz było znacznie lepiej. Żałuje, że zespół nie zaprezentował się lepiej w pierwszej połowie - dodał Radosław Korycki, który liczy na awans drużyny do finału strefy. Po 12 punktów zdobyli Maciej Maciesiak, Dawid Przyżycki oraz Kamil Patan.
Dziś zdjęcia z meczu AZS - ŁKS. Więcej o koszykówce w najnowszym (24.11) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".