Medalowe sztafety ze Skierniewic

29 września 2016Przeczytaj Artykuł

Skierniewiccy lekkoatleci znakomicie wypadli podczas Festiwalu Sztafet Vena Sport. Na stadionie AZS w Łodzi, w piątek (23.09) odbył się Festiwal Sztafet Vena Sport. Zawodnicy rywalizowali w sztafetach 4x100 m oraz w tzw. sztafetach szwedzkich. Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5, Gimnazjum nr 2 oraz ZS nr 3 wypadli w tych zawodach znakomicie. W sztafecie 4x100 m dziewczęta z SP 5 z czasem 59,17 sek. zdobyły złoty medal.

Chłopcy z "Piątki" na tym samym dystansie, z czasem 59,85 sek. wywalczyli srebro. W rywalizacji gimnazjów sztafety 4x100m dziewcząt (57,00 sek.) i chłopców ( 51,62 sek.) wywalczyły srebrne medale, a dziewczęta startujące w sztafecie szwedzkiej (polega na przebiegnięciu przez czterech zawodników/zawodniczek kolejno 100+200+300+400 metrów) z czasem 2:46,59 zdobyły brązowy medal.
Bardzo dobrze podczas zawodów spisała się reprezentacja ZS nr 3 w Skierniewicach, która w sztafetach 4x100 metrów zajęła 2. miejsca zarówno wśród dziewcząt i chłopców. Na medalowej pozycji uplasowała się również sztafeta szwedzka dziewcząt zajmując 3. miejsce.
Więcej o skierniewickich sztafetach w najnowszym (29.09) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Zdjęcia dzięki uprzejmości ZSSO Skierniewice i ZS nr 3 Skierniewice.