Wygrana arcymistrza [zdjęcia]

3 lutego 2016Przeczytaj Artykuł

Za nami Otwarte Mistrzostwa Skierniewic w Szachach Błyskawicznych o Puchar Prezydenta Skierniewic. Turniej, ktry już na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w mieście stał na wysokim poziomie, ktrą, między innymi, zagwarantowała międzynarodowa obsada. W kategorii Open zwyciężył Grzegorz Gajewski. Organizatorem zawodw był klub KS Piątka Skierniewice, a rywalizacja przy szachownicach toczyła się w sali gimnastycznej ZSSO przy ulicy Konopnickiej w sobotę 30 stycznia. Turniej zgromadził wielu fanw krlewskiej gry. W kategorii Open rywalizowało 78. zawodnikw, a w turnieju młodych talentw 26. szachistw. W tym roku organizatorzy gościli wspaniałych i utytułowanych szachistw, a wśrd nich parę arcymistrzw Joannę Majdan - Gajewską oraz Grzegorza Gajewskiego, ktry w ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Polski. Byli też szachiści z tytułami mistrza międzynarodowego i mistrza fide z Polski i Ukrainy. W kategorii Open zwycięzca - Grzegorz Gajewski (12 pkt.) wyprzedził Joannę Majdan - Gajewską (11.5 pkt.). Trzeci był Ukrainiec - Vitali Koziak (11 pkt.). Młody, już utytułowany Radosław Psyk zajął 6. miejsce (8.5 pkt.). Tekst i fot. Adam Michalski Więcej o turnieju w najnowszym (04.02) wydaniu Głosu Skierniewic i Okolicy.