z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 marca 2019 | 07:40 komentarzy 1
UWAGA! Nowe decyzje w sprawie poszerzenia A2

(fot.screen/GDDKiA)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie koncepcji wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej dla poszerzenia o dodatkowe pasy ruchu autostrady A2 od Warszawa do granic województwa mazowieckiego. To cieszy, ale jest pewne "ale".

Dokumentację w ciągu 19 miesięcy opracuje firma Transprojekt Gdański za 3,4 mln zł. GDDKiA podpisała wczoraj (29.03.) umowę. Co oznacza, w połączeniu z wcześniejszą umową, że prace przygotowawcze będą prowadzone dla całego odcinka Warszawa - Łódź o długości 88 km.

Rozbudowa autostrady A2 polegać będzie na dobudowie trzeciego pasa ruchu od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków. Natomiast na odcinku węzeł Pruszków – węzeł Konotopa czwartego pasa ruchu. Dobudowa będzie realizowana po wewnętrznych stronach obu jezdni. Drogowcy wykorzystają szeroki pasa rozdziału już przewidzianego pod poszerzenie.

GDDKiA zapewnia, że prace przygotowawcze będą prowadzone do 2021 roku. To cieszy, ale... Tymczasem budowa dodatkowych pasów została przewidziana na okres nawet do trzech lat

. Długo, bo jak tłumaczą drogowcy, prace będą realizowane bez wyłączania odcinka z ruchu. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł.

LIKWIDUJĄ SPRAWNIE

GDDKiA poinformowała o postępie prac rozbiórkowych Punktu Poboru Opłat (PPO) Pruszków. Dotychczas drogowcy usunęli 9 wysp segregacyjnych oraz słupy. Wykonawca w przyszłym tygodniu planuje rozpocząć układanie podbudowy pod nawierzchnię betonową. Zakończenie robót przewidziano na 30 czerwca br. Obecnie prędkość na tym odcinku, ze względów bezpieczeństwa, jest ograniczona do 40 km/h.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Stanisław N 0 ponad rok temu

  Czy przy tej modernizacji bierze się pod uwagę udrożnienie ronda na węźle Wiskitki, które prawie od początku nie jest drożne i będzie powodowało omijanie obwodnicy przez transport ciężarowy przejazdami przez Żyrardów. Przecież jest to skrzyżowanie ruchu wschód - zachód z ruchem Łódź - Warszawa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rzadziej chorujemy

Unia z pucharem wojewódzkim!

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...

Sędziowała Słowacji i Serbii oraz w finale...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA