z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 marca 2020 | 22:59 komentarzy 1

(fot. screen/jaktorow.pl)

Dziś (03.03) odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Jaktorów. Temat był jeden - Centralny Port Komunikacyjny i konsultacje związane z planowaną budową infrastruktury kolejowej oraz drogowej. Przy okazji wyszło, co nie przystoi prezesowi spółki CPK, wypada pełnomocnikowi rządu tej megainwestycji.

Sesję zwołano na wniosek radnych skupionych głównie wokół Klubu Radnych Nasza Gmina Jaktorów. Momentami dyskusja była burzliwa. Zebrani zgodni jednak byli, że mieszkańcy powinni składać jak najwięcej wniosków, aby pokazać, że nie zgadzają się z przebiegiem nowych tras kolejowych.

Wójt gminy Jaktorów Maciej Śliwerski wraz z sołtysami organizują spotkanie informacyjne. Jutro, pierwsze, o godz. 18 w OSP Międzyborów. Więcej czytaj: - Konsultacje w sprawie CPK. Mobilizacja w Jaktorowie!

Wójt Maciej Śliwerski zaprosił na spotkania przedstawicieli spółki, ale ci odmówili. Czytamy w ich odpowiedzi: - Jeżeli chodzi o zaproszenie na spotkanie pragniemy poinformować, że ze względu na ogólnopolski zasięg konsultacji SSL nie przewidujemy, na obecnym etapie, organizacji czy udziału w spotkaniach konsultacyjnych w poszczególnych gminach mieszczących się w granicach zaprezentowanych korytarzy. Pragniemy jednocześnie zapewnić, że na kolejnych etapach prac studialnych będziemy organizowali gminne spotkania konsultacyjne o czym będziemy informowali z odpowiednim wyprzedzeniem.

Widać (na Twitterze), że co nie przystoi prezesowi CPK, wypada pełnomocnikowi rządu ds. CPK Marcinowi Horale. Gościł w dwóch krańcach Polski. Nawet dodał: - „Wraz z posłem @KrajewskiWies analizowaliśmy warianty przebiegu linii kolei dużych prędkości w rejonie Tarnowa”.

Natomiast wpis z Włocławka opatrzony jest odnośnikiem do kandydata na prezydenta z PiS.


fot. screen//twitter.com/BorowiakJoanna


W czwartek (5.03) w najbliższym wydaniu „Głosu” piszemy o konsultacjach i sesji w gminie Jaktorów.


 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Triari 0 4 miesiące temuocena: 0% 

  CPK było planowane już za PRL. Jesteśmy mocno spóźnieni z tą inwestycją.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.183 sekundy