na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2020 | 16:09 komentarzy 2
Screen z video Czytelniczki. Jej zdaniem zbyt wiele osób lekceważy zasady narodowej kwarantanny. - #zostanwdomu.

Screen z video Czytelniczki. Jej zdaniem zbyt wiele osób lekceważy zasady narodowej kwarantanny. - #zostanwdomu. (fot. Nadesłane)

– Została wydana decyzja administracyjna przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żyrardowie na podstawie, której łamiącemu prawo wymierzono karę w kwocie 5000 złotych – informuje Edyta Marczewska, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie.

W związku z epidemią koronawirusa na mundurowych spadł nie tylko obowiązek sprawdzania, czy mieszkańcy przestrzegają zasad kwarantanny. Edyta Marczewska, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie wylicza działania funkcjonariuszy.

– Natrafiamy na liczne przypadki łamania nakazów i zakazów – dodaje z ubolewaniem.

W Żyrardowie (3.04) w okolicy sklepu DINO przy ul. Wyspiańskiego policjanci pouczyli dwie osoby łamiące przepisy o zakazie zbliżania.

W Żyrardowie (4.04) przy ul Waryńskiego zastali grupę 7 osób, które również nie stosowały się do zakazu zbliżania i nie zachowały należytych odległości. Osoby te zostały ukarane mandatami karnymi.

Policjanci w sprawie osoby nieletniej, bez opieki wystosowali zawiadomienie do Sądu Rejonowego, Wydz ds. Rodzinnych i Nieletnich w Żyrardowie. Natomiast osoby, z którymi przebywały (nie byli to opiekunowie, ani nawet członkowie rodziny) zostały ukarane mandatami.

– Fantazja oraz niefrasobliwość zaskakuje policjantów, którzy interweniują w przypadkach spotkań towarzyskich na terenie parków oraz spotkań sąsiedzkich w plenerze zakrapianych alkoholem. Ich uczestnicy tłumaczą się pretekstem „zatruwania” koronawirusa – opowiada Marczewska

Łącznie w Żyrardowie na łamiących prawo nałożono 7 mandatów, w całym powiecie (w dniach 3-5 kwietnia) aż 20 mandatów, dwa zawiadomienia trafiły do sądu rodzinnego.

Policjanci skierowali również zawiadomienie do Sanepidu o ponownym łamaniu zakazów wynikających z kwarantanny. Mieszkaniec Żyrardowa został przyłapany na wyjściu z domu i został ukarany mandatem w wys. 500 zł. Następnego dnia ponownie zlekceważył zasady kwarantanny. Policjanci zawiadomili Sanepid.

– Została wydana decyzja administracyjna przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żyrardowie, na podstawie której na łamiącemu prawo wymierzono karę w kwocie 5000 złotych – dodaje zastępca komendanta.


 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sąsiad 0 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Nawet już fotki strzelają na Girarda 6. Ręce opadają no ale co zrobić jak ktoś ma brak zajęcia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Saba -1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Masz rację druga klatka i wszystko wiadomo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2964 sekundy