(fot. Dariusz Dzik)

– Skoro nie mamy dla kogo gotować, zaczęliśmy pomagać – mówi pomysłodawca i realizator pięknego projektu, Zbigniew Korzeniowski, właściciel cateringu „W pół drogi”.

Musieli przełamać w sobie lęk. Wchodzili tam, gdzie jest zagrożenie. Nikt na własne życzenie i przy zdrowych zmysłach nie zaryzykuje zakażenia. Założyli maseczki, fartuchy, rękawiczki.

– Baliśmy się, oczywiście. Najbardziej, gdy zaczęliśmy obiadki wozić do ludzi z karetek przy ulicy pogotowia. Oznakowany wóz z S na karoserii robi wrażenie i pobudza wyobraźnię. Jeśli jednak ci styrani, zestresowani ludzie potrafili się do nas uśmiechać i dziękować, powiedzieć, że robimy dla nich dużo, wszystko nabrało jeszcze większego sensu – opowiada Zbigniew Korzeniowski.

Najpierw torby z pozdrowieniami wyjechały do szpitala w Skierniewicach. Zgłosiły się przychodnie, więc zawieźli. Do listy dopisali jeszcze szpital w Żyrardowie.

Jeśli ludzie są głodni, trzeba ich nakarmić. Ja kocham gotować, a oni ratują nasze życie. Tymi obiadami dziękuję za ich robotę. Ja przestawiłem w epidemię swoją firmę na pomaganie.

Zbigniew Korzeniowski

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Menu układa sam szef kuchni – Zbigniew Korzeniowski. Po tygodniach karmienia medyków wie, że lekarze lubią pierogi, są też amatorzy pyz. Przygotowuje posiłki vege, bo ludzie, którzy dbają o nasze zdrowie dbają też o swoją formę. Dorzuca też coś słodkiego. Ciach nie odmawiają nawet ci na diecie.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kiki 3 miesiąc temu

  Alina pozostawię to "lanie wody" bez komentarza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alina 2 miesiąc temu

  Osoby przebywające na kwarantannie również otrzymują posiłki z tego cateringu :) są przepyszne

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Realnie myślący 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Przychodnie się zgłosiły ?! A z jakiej racji? Jak tam tylko teleporady ! Przecież to żadna walka oni tylko dają cynk do sanepidu o podejrzeniu z wywiadu przeprowadzonego tel. Kpina!!!! To może gotujcie dla ludzi na kwarantannie oni nie mogą wyjść z domu !!!! Dla pracowników szpitali SOR i ratownictwa medycznego powinniście gotować bo to oni są na pierwszej linii walki z covid

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2439 sekundy