(fot. Włodzimierz Szczepański)

Na parterze domu salon z kanapami i kilka psów. Za szybą drzwi tarasowych kilkanaście kolejnych. Ujadają na widok obcych. Idziemy na górę do pracowni. Na półpiętrze stolik i worek ziarna dla ptaków. Stołówkę mają tu też myszy.

W pracowni malarki panuje porządek. Na komodzie za filarem leży książka. Autor – Janusz Głowacki, jeden z najważniejszych pisarzy ubiegłego wieku i mężczyzna, z którym gospodyni domu była związana. A przy stole na powitanie gości, uśmiechnięta stoi ona sama, Bożena Wahl.

Ludzi z pełnych blichtru salonów Warszawy – świata, do którego należała – szokuje to, jak dziś Bożena Wahl żyje. Podobnie obrońców praw zwierząt oraz gminnych urzędników, którzy przymusowo chcieli umieścić ją w domu pomocy społecznej. Ona, światowej sławy malarka mówi: – Ja się tutaj na nowo narodziłam i umrę w swoim domu

Tymczasem Michał Michalik, wójt gminy Rawa Mazowiecka mówi: – Bolą mnie opinie, że gmina chciała iść na łatwiznę i umieścić tą panią w domu pomocy. Wniosek podyktowany był troską o mieszkankę gminy. Stan tej pani z dnia na dzień potrafi się zmienić. Czasem jest bardzo poważny...

Pełen artykuł w dzisiejszym (21.05) wydaniu "Głosu" - Skierniewic i Okolicy oraz Rawy Mazowieckiej i Okolicy.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 18

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW

9Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~mirek 9 2 miesiące temu

  Mam JEJ 2 obrazy. Bardzo JĄ szanuję. Jest WIELKA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cudna 8 2 miesiące temuocena: 50% 

  Pani Wahl jest dobrą malarką, świetną aktorką, geniuszem manipulacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emanera 7 2 miesiące temuocena: 75% 

  Świetna gra dla naiwnych zjadaczy chleba. Obrazy za 150-200 ? To plagiaty. A cała reszta to koloryzowana, wyimaginowana historia, która ma swoje wieloletnie korzenie... "Nie jem, oszczędzam, ktoś podrzuca." - na własne życzenie. Oczywiście tok myślenia i mówienia bardzo przekonuje.... Ale tylko do czasu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bywalec 6 2 miesiące temuocena: 50% 

  Potwierdzam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~psiaszansa 5 2 miesiące temuocena: 57% 

  Pani Wahl ma obecnie 52 psy i prawdopodobnie 6 kotów były już akcje mediów jak to pieski do adopcji mają iśc i co i NIC !!! Bo Ona psów do adopcji nie oddaje, nie leczy, nie szczepi za to pasie ,psy sa potwornie otyłe, wręcz chorobliwie. Kupuje odpady za grosze ma 3 pracowników co kto jest nowy -ucieka. Powinna miec odebrane psy i koty. Niech maluje ,wszak są zainteresowani Jej sztuką tylko niech nie zajmuje się zwierzętami. Jak w tą mase psów ma wchodzić opiekun z GOPS ? Nikt nie ma prawa narażać go na pogryzienia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Widziałem 4 2 miesiące temuocena: 50% 

  Taka niestety jest prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Psiapsia 3 2 miesiące temuocena: 50% 

  Zgadza się

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tt 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Urzędnicy gminy są trochę bezradni, z jednej strony oczekuje się od nich jakichś działań, z drugiej nie mają narzędzi prawnych, by je podjąć. Pani nie jest ubezwłasnowolniona ani pozbawiona środków do życia, a to, że nie radzi sobie z tak wielką ilością zwierząt, musi być oczywiste. To osoba w zaawansowanym już wieku, okresowo zdezorientowana i bezradna. Przerasta ją ogrom pracy i kosztów związanych z utrzymaniem kilkudziesięciu psów (a niektórzy mówią, że znacznie większej ich liczby). Psy mogą być zagrożeniem nie tylko dla otoczenia, ale i dla samej właścicielki. Oby nie skończyło się to jakąś tragedią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koronaświrus 1 2 miesiące temuocena: 50% 

  No pewnie... zawsze można też zutylizować te pieski i kotki ( no i będzie kłopot z głowy). No bo jak wszyscy chcą ładne pieski ,rasowe pieski no i żeby jeszcze nie rosły i były takie słodkie to jak ludziom dogodzić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2944 sekundy