z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 sierpnia 2020 | 11:36 komentarzy 3

(Fot. Sławomir Burzyński)

Na ulicy Waryńskiego w Skierniewicach trwa zabawa w kotka i myszkę. Jedni mieszkańcy walczą o próg zwalniający na jezdni, inni z kolei walczą, by tego progu nie było.

– Jest paskudnie – uważa Piotr Kaczmarek z ulicy Waryńskiego, gdzie jeszcze do niedawna niedaleko jego domu był na jezdni próg zwalniający, popularnie zwany leżącym policjantem, i mężczyzna mógł bezpiecznie wyjechać ze swojej posesji.

Policjant już tam nie leży, co bardzo irytuje również Grzegorza Pawłowskiego.

– Po długich staraniach, które trwały od 2017 roku, przed rokiem udało się przekonać prezydenta miasta do wyrażenia zgody na zamontowaniu progu na naszej ulicy. Niestety, przed miesiącem, bez informowania osób, które starały się o jego montaż, próg został wycięty i znów zaczynają się wyścigi na ulicy – mówi.

Nie wiadomo, co wtedy przekonało prezydenta do wydania zgody, ale być może był to wypadek w kwietniu ub. roku, gdy rozpędzony samochód uderzył w budynek, a strażacy musieli wycinać kierowcę z rozbitego auta. Mieszkańcy ulicy Waryńskiego przekonują, że od zamontowania progu wypadki ustały. Tym większe było ich zaskoczenie, gdy pod koniec czerwca leżący policjant wziął i znikł.

– Znowu napisaliśmy pismo do prezydenta i zebraliśmy podpisy. Próg jest potrzebny, bo jadący od strony przejazdu nieźle gazują, a próg by ich spowolnił – mówi Grzegorz Pawłowski.

Z kolei Michał Majcher uważa, że nie próg zwalniający, a regularne kontrole policji pozwolą ukrócić szaleństwo kierowców oraz łamanie obowiązującego ograniczenia tonażu na tej ulicy.

– Próg był zamontowany przed samym moim domem i nie jest prawdą, że okazał się skuteczny, bo zaraz potem był wypadek. Od czasu wybudowania mostu ruch na naszej ulicy jest duży, ale próg nie jest lekarstwem. Samo hamowanie samochodów przed progiem, a potem przyspieszanie powodowało hałas, dlatego jesteśmy grupą mieszkańców zainteresowanych, żeby progu nie było – mówi Michał Majcher.

Wypadek na ul. Waryńskiego w listopadzie 2019 r. (fot. Sławomir Burzyński)

Zwolennicy progu przyznają, że ten zdemontowany był przyczyną hałasu i w nowym piśmie do prezydenta zaproponowali montaż progu wyspowego. Z kolei przeciwnicy tego rozwiązania zwracają uwagę, że warunki techniczne na taki próg na tym odcinku ulicy nie pozwalają.

Najnowszy wniosek o przywrócenie progu będzie rozpatrywany na komisji ruchu drogowego, która działa przy prezydencie miasta. Termin jej posiedzenia nie został jeszcze ustalony.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Interia s 3 miesiąc temu

  Nigdy progu nie było i jakoś się żyło. Teraz powprowadzali się wieśniaki i kombinują. Tam nawet nie ma gdzie się dobrze rozpędzić, bo są 2 ostrzejsze luki. Ruch też jest większy więc nie wierzę i nie widziałem żeby były jakieś wyścigi tam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 2 miesiąc temu

  Nareszcie sprzątnięto to toto z ulicy przy przepompowni ścieków kanalizacji sanitarnej .Brakuje jeszcze chodnika po obu stronach i ścieżki rowerowej a nie wstrzymywać prace bo stoją wielkie drzewa ,które przy burzy większej zwalą się komuś na głowę i narobią wielkich szkód .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Skierek 1 miesiąc temuocena: 67% 

  Tam faktycznie wiele osób jeździ niebezpiecznie szybko i mieszkańcy mają rację walcząc o spowolnienie ruchu, w końcu są tam wyjazdy z posesji i przejścia dla pieszych. Ta sama sytuacja jest w uliczkach na Zadębiu, gdzie na szczęście miasto w większości pomontowało progi. Musze jednak zgodzić się z tym, że próg był mało widoczny, na łuku drogi i ze schowanym znakiem od strony mostu. Może wprowadzić kontrole? Albo przejścia dla pieszych z wyniesieniem ? Jak na ul. Lelewela, czy nowo wybrukowanej ul. Rawskiej ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2348 sekundy