z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2020 | 09:55
„Kabaret bez nazwy” wystąpił online

Bogusława Drzewiecka, członkini „Kabaretu bez nazwy” otrzymała wyróżnienie w 21. Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej – Przystanek 60+. W nietypowym konkursie, który został przeprowadzony w formie online mieszkanka gminy Lipce Reymontowskie została doceniona za humor i swobodę bycia na scenie.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa przegląd kabaretów odbył się całkowicie zdalnie. Uczestnicy nie ukrywają, że była to dla nich zupełna nowość. Trzeba zaznaczyć, że sam występ nie odbył się także na żywo. Organizatorzy z Łódzkiego Domu Kultury zgłosili się do kabaretów z prośbą o nagrania występu.

Poza długością występu nie było specjalnych wytycznych. Z tego względu wybraliśmy fenomenalny występ pani Bogusławy Drzewieckiej, który miał miejsce w zeszłym roku na deskach Teatru Wielkiego.

Edyta Pintara, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Wybór okazał się trafiony, ponieważ jury doceniło jeszcze raz występ i dzięki temu Bogusława Drzewiecka otrzymała wyróżnienie. W przeglądzie organizowanym przez Łódzki Dom Kultury wzięło udział sześć kabaretów.

Trzeba powiedzieć otwarcie, że od momentu ogłoszenia pandemii zespół nie spotyka się na próbach, co przekłada się oczywiście również na brak występów.

Tomasz Milewski przyznaje, że od pewnego czasu koleżanki i koledzy zgłaszają się do niego z pytaniami, czy spotkania zostaną przywrócone.

– Członkowie naszego kabaretu są w wysokiej grupie ryzyka zachorowania na koronawirusa. Z tego względu nie chcemy podejmować pochopnych decyzji, które nie daj Boże mogłyby mieć później opłakane skutki. Dodatkowe problemy nie są nikomu potrzebne – wyjaśnia Tomasz Milewski, jeden z założycieli „Kabaretu bez nazwy”.

Jeszcze więcej znaków zapytania powstaje przy kwestiach, czy kabaret dalej będzie istniał. Pierwsze oznaki rozwiązania pojawiały się już w zeszłym roku, jeszcze przed pandemią.

– Dziś nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Jedno jest pewne, w pierwszej kolejności musimy dbać o nasze zdrowie, jesteśmy już przecież seniorami – kończy Tomasz Milewski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

NOWE SHOW jak z bajki

Wielkie Otwarcie KODANO Optyk w Skierniewicach!

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Pożar dachu w Głuchowie. Straty sięgają 200...

Test pływaków w stolicy, mistrzostwa łódzkiego...

Porażka młodzików Unii. Damian Kuligowski...

Biegacze świętują. Za nami parkrun numer 400

Święto żeńskiej koszykówki w Skierniewicach

Dzieci z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach są...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA