Sezon jesienno-zimowy przysparza klubom piłkarskim wiele problemów. Ograniczona liczba godzin w halach, tłok na sztucznych, oświetlonych boiskach to norma nie tylko w Rawie Mazowieckiej. Podobne problemy ma także środowisko piłkarskie w Skierniewicach.

Sezon jesienno-zimowy przysparza klubom piłkarskim wiele problemów. Ograniczona liczba godzin w halach, tłok na sztucznych, oświetlonych boiskach to norma nie tylko w Rawie Mazowieckiej. Podobne problemy ma także środowisko piłkarskie w Skierniewicach. (fot. Adam Michalski)

Zniszczone boczne boisko Mazovii mocno utrudnia treningi piłkarzom zarówno seniorskiej drużyny jak i grup młodzieżowych. Przed klubem sezon jesienno- zimowy i duże problemy infrastrukturalne.

Problemów z bocznym boiskiem Mazovii ciąg dalszy. Wcześniej treningi utrudniała grząska, podmokła nawierzchnia, w minionym tygodniu, po ekscesach kierowcy, który postanowił kręcić "bączki" na obiekcie, niemożliwe stało się doskonalenie na nim piłkarskich umiejętności.

− Sprawa została zamknięta. Zgłosił się do nas sprawca szkód , który zadeklarował, że pokryje koszty doprowadzenia płyty do stanu sprzed rajdowych popisów − mówi Bartosz Chinowski. − To jednak nie rozwiązuje naszych problemów z miejscem do treningu − dodaje prezes. Szkółki i kluby piłkarskie by funkcjonować potrzebują zaplecza infrastrukturalnego, przede wszystkim boisk.

RKS Mazovia to stowarzyszenie, które poza zespołem seniorów (klasa okręgowa) prowadzi także szkolenie w 12 grupach młodzieżowych, w których trenuje ponad 200 zawodników w wieku od 4 do 16 roku życia. Trwają kolejne nabory, a biorąc pod uwagę niemalejącą popularność piłki nożnej, będzie ich przybywać.

− Jeżeli chcemy wychować dobrego zawodnika musi on jak najwięcej trenować − twierdzi Bartosz Chinowski, prezes RKS Mazovia. Wszystkie roczniki Mazovii w miesiącu odbywają ponad 200 godzin treningów. Klub ma do dyspozycji dwa boiska (główne oraz boczne).

− Przy takich warunkach pogodowych jakie teraz panują powinniśmy mocno ograniczyć liczbę godzin treningowych na płycie głównej, by ta w ogóle nadawała się do prowadzenia na niej rozgrywek − mówi prezes Mazovii. Podmokłe, a teraz zdewastowane boczne boisko stanowi kroplę w morzu potrzeb Mazovii.

Będzie jeszcze gorzej, przed klubem trudny czas i problemy, z którymi borykają się stowarzyszenia piłkarskie w niemal wszystkich miastach. Gdzie trenować jesienią i zimą?

W Rawie Mazowieckiej są trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią. Mazovia, dzięki uprzejmości dyrektorów szkół SP nr 4 i SP nr 1 może korzystać z Orlika przy hali Milenium oraz tego przy SP nr 1. Trzecie boisko, przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie, z którego ewentualnie mogliby korzystać młodzi piłkarze należy do Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej .Klub podjął rozmowy ze starostwem w sprawie ewentualnej możliwości korzystania z obiektu, jednak pojawił się problem. Póki co klub nie doszedł do porozumienia ze Starostwem Powiatowym, które sprawuje pieczę nad obiektem przy ogólniaku.

− My jako Zarząd Powiatu, nie widzimy żadnych przeszkód, by jakikolwiek klub korzystał z boiska przy LO w godzinach wolnych od zajęć szkolnych i koordynatora sportu po uzgodnieniu z dyrektorem. Ale musimy pamiętać, że stowarzyszenia, czy kluby za możliwość korzystania z obiektu powinny pokrywać określone koszty, które będą wstanie pokryć koszty zużycia obiektu − mówi Jacek Otulak, wicestarosta powiatu rawskiego.

− Musimy jakoś utrzymać ten obiekt, dobrze by było gdyby klub partycypował w kosztach. Jednak na jakim poziomie, to w tej kwestii decyzje zapadają wyżej − twierdzi Arkadiusz Woszczyk, dyrektor Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Grupy chcące korzystać z obiektu za godzinę płacą 40 złotych. Taką samą stawkę miałby płacić klub.

− Roczny koszt korzystania z obiektu w ramach potrzeb klubu to 40 000 zł − twierdzi prezes Mazovii, klubu, który na roczne funkcjonowanie otrzymuje dotację w wysokości 140 000. − Wynajem boiska od starostwa po proponowanych stawkach niesie ze sobą kolejne koszty, które musieliby ponieść rodzice − zauważa. Dziś składka członkowska w klubie to 100 złotych.

Pozostaje mieć nadzieję, że strony dojdą ostatecznie do porozumienia w sprawie boiska przy LO, dla dobra dzieci i młodzieży z Rawy Mazowieckiej oraz okolic.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu (15.10) "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Rekordy życiowie sprinterów Akademii w pierwszym...

To była wyjątkowa gala. Akademia Sztuk Walki...

AZS wiceliderem, Ósemka trzecia. Doskonała forma...

Babilon MMA

Pako-bud Skierniewicka Liga Futsalu

Lodowisko w Trzech Króli nieczynne, jest za...

Pływacy i lekkoatleci, to był ich czas....

Byliśmy niewiadomą, staliśmy się czołową...

Wielka gratka dla miłośników sportów walki....

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA