Lodowisko pod ratuszem działało w 2006 roku tylko przez jeden sezon.

Lodowisko pod ratuszem działało w 2006 roku tylko przez jeden sezon. (Fot. Sławomir Burzyński)

Po raz pierwszy od ośmiu lat sztuczne lodowisko, należące do miejskiej spółki Nawa, w tym sezonie nie zostało uruchomione. Mamy jednak zdjęcia archiwalne.

– Jeździłem tam na łyżwach – Tomasz Przybysz, prezes miejskiej spółki Nawa wspomina sztuczne lodowisko, jakie w Skierniewicach funkcjonowało przy ulicy Pomologicznej od pierwszej połowy lat 70. – Ale to była tykająca bomba w centrum miasta, bo w instalacji zamrażającej używano wtedy amoniaku – dodaje.
Pod koniec lat 90. lodowisko zlikwidowano, ku uciesze mieszkańców pobliskich bloków, skarżących się na hałasy. Do pomysłu uruchomienia w mieście sztucznego lodowiska wrócono w 2006 roku – trzeba trafu, przed wyborami prezydenta miasta, więc sztuczną taflę zbudowano tuż przed ratuszem.
– Nasze własne lodowisko rozłożyliśmy na Widoku w 2012 roku. Teraz po raz pierwszy, ze względu na pandemię, lodowiska w grudniu nie uruchomiliśmy – mówi Tomasz Przybysz.

– W grudniu lodowisko nie działa, ale nie wiadomo co dalej. Może w styczniu zdecydujemy się na uruchomienie – mówi Jarosław Chęcielewski, wiceprezydent miasta.
W planach władz miasta jest budowa dużego, trzyhektarowego kompleksu sportowe-rekreacyjnego przy ulicy Sobieskiego. Ma tam powstać między innymi sztuczne lodowisko, które w okresie letnim będzie pełnić funkcję kortów tenisowych. Gdy za kilka lat kompleks powstanie, przyszłość pływalni na osiedlu Widok oraz tamtejszego sztucznego lodowiska stanie pod znakiem zapytania.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Brakowało mu pieniędzy. Z nożem w ręku wszedł...

Pani Cecylia czuje się tu jak w domu

Gofry pizzowe

Remont kolejnych kamienic w centrum Skierniewic

Koszykarskie turnieje U12 i U11

Unia - Polonia Warszawa, mecz III ligi piłki...

Czwartki lekkoatletyczne

Bieg Niepodległości

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetów w...