Lodowisko pod ratuszem działało w 2006 roku tylko przez jeden sezon.

Lodowisko pod ratuszem działało w 2006 roku tylko przez jeden sezon. (Fot. Sławomir Burzyński)

Po raz pierwszy od ośmiu lat sztuczne lodowisko, należące do miejskiej spółki Nawa, w tym sezonie nie zostało uruchomione. Mamy jednak zdjęcia archiwalne.

– Jeździłem tam na łyżwach – Tomasz Przybysz, prezes miejskiej spółki Nawa wspomina sztuczne lodowisko, jakie w Skierniewicach funkcjonowało przy ulicy Pomologicznej od pierwszej połowy lat 70. – Ale to była tykająca bomba w centrum miasta, bo w instalacji zamrażającej używano wtedy amoniaku – dodaje.

Pod koniec lat 90. lodowisko zlikwidowano, ku uciesze mieszkańców pobliskich bloków, skarżących się na hałasy. Do pomysłu uruchomienia w mieście sztucznego lodowiska wrócono w 2006 roku – trzeba trafu, przed wyborami prezydenta miasta, więc sztuczną taflę zbudowano tuż przed ratuszem.
– Nasze własne lodowisko rozłożyliśmy na Widoku w 2012 roku. Teraz po raz pierwszy, ze względu na pandemię, lodowiska w grudniu nie uruchomiliśmy – mówi Tomasz Przybysz.
– W grudniu lodowisko nie działa, ale nie wiadomo co dalej. Może w styczniu zdecydujemy się na uruchomienie – mówi Jarosław Chęcielewski, wiceprezydent miasta.
W planach władz miasta jest budowa dużego, trzyhektarowego kompleksu sportowe-rekreacyjnego przy ulicy Sobieskiego. Ma tam powstać między innymi sztuczne lodowisko, które w okresie letnim będzie pełnić funkcję kortów tenisowych. Gdy za kilka lat kompleks powstanie, przyszłość pływalni na osiedlu Widok oraz tamtejszego sztucznego lodowiska stanie pod znakiem zapytania.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3118 sekundy