Skierniewickie pływanie jak co roku dostarczyło kibicom sportu w mieście powodów do radości. Alicja Ulicka zdobyła trzy medale Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Na zdjęciu pływaczka i Marcin Sarna, trener.

Skierniewickie pływanie jak co roku dostarczyło kibicom sportu w mieście powodów do radości. Alicja Ulicka zdobyła trzy medale Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Na zdjęciu pływaczka i Marcin Sarna, trener. (fot. arch)

Anna Kłosińska, Mateusz Bolimowski, Alicja Ulicka, to tylko niektórzy przedstawiciele skierniewickich stowarzyszeń, którzy w minionym roku zdobyli medale mistrzostw Polski. W trudnym czasie lokalny sport stać było na wielkie sukcesy.

Rok 2021 nie rozpoczął się dobrze dla lokalnego środowiska sportowców. Część dotknęły obostrzenia, które być może złagodnieją po 17 stycznia.

Dziś trudno prognozować co przyniosą kolejne miesiące, karty rozdaje wirus, który rzucił się cieniem na sportowy rok 2020. Mimo trudności sukcesów nie brakowało. Sportowcy reprezentujący miejskie kluby zdobywali medale mistrzostw Polski.

Jako pierwsza na podium krajowego czempionatu, stanęła lekkoatletka Anna Kłosińska. Podopieczna Jolanty Barskiej i Doroty Markowskiej z klubu UKS Vis Skierniewice podczas rozgrywanych w Radomiu 52. PZLA Mistrzostw Polski U18 wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju w skoku w dal z fantastycznym rekordem życiowym 5,72 m.

Miniony rok był także udany dla innych lekkoatletek z UKS Vis. Anna Bibik została podwójną mistrzynią województwa łódzkiego juniorów młodszych (U16). Dobry wynik w sprincie skierniewiczanka poprawiła podczas PZLA Mistrzostw Polski U16, podczas których biegała w finale 100 metrów i znalazła się w finale konkursu skoku w dal. Podczas krajowego czempionatu rozgrywanego w Słupsku startowała także z powodzeniem Aleksandra Tarnowska, która także poprawiała rekordy życiowe.

Po udziale w mistrzostwach Polski młodziczek U16 Anna Bibik i Aleksandra Tarnowska wystąpiły w Mistrzostwach Polski Sztafet U16. Październikowe zawody w Łodzi, podopieczne Jolanty Barskiej i Doroty Markowskiej zakończyły ze srebrnym medalem.

Miniony rok był także udany dla judoki MMKS Wojownik Mateusza Bolimowskiego. Podopieczny Jerzego Gołębiewskiego podczas odbywających się w listopadzie, w Józefowie Mistrzostwa Polski Młodzieży U23, walcząc w kategorii do 100 kilogramów zdobył brązowy medal.

W grudniu skierniewiccy sportowcy zdobyli kolejne medale mistrzostw Polski.

Zawodnik sportowej drużyny WOPR Skierniewice 13-letni Piotr Kępczyński został rekordzistą Polski i złotym medalistą Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym 2020. Podopieczny Kacpra Piguły został także najlepszym młodzikiem w klasyfikacji generalnej.

Trenująca i mieszkająca od sierpnia w Stanach Zjednoczonych zawodniczka UKS Nawa Skierniewice Alicja Ulicka podczas Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców zdobyła trzy medale w stylu grzbietowym.

Poza medalami imprez rangi mistrzowskiej w minionym roku miało miejsce jeszcze kilka innych wydarzeń godnych odnotowania.

Na sportowe podsumowanie 2020 roku zapraszamy do tygodnika „Głos Skierniewic i Okolicy” (wydanie z 14 stycznia).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Finał Mistrzostw Polski U13 w koszykówce

Ostatnia kolejka okręgówki

Historyczny sukces Unii w pucharze!

Piękna pucharowa historia Unii Skierniewic trwa....

Tenisowe emocje w wykonaniu dzieci i młodzieży

Szachiści Piątki zdominowali mistrzostwa...

Sztafety UKS Vis tuż za podium w mistrzostwach...

Remis Unii ze Zniczem. Zespół myślami przy...

Najlepsi w 2020 roku docenieni finansowo

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA